2010.a EMV orienteerumise öisel tavarajal 20.08.2010
EMV öine tavarada
20.08.2010 Uljaste (Jouzas Smalinskas)
M16  M18  M20  M21  M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65 
N16  N18  N20  N21  N35  N45  N55 

M16
4360m 14KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Tõnis Laugesaar                Rakv                 00:43.57   00:43.57 
   2. Kristjan-Martin Kirjanen       TAOK                 00:53.40      +9:43 
   3. Kaspar Nummert                 Kape                 01:12.58     +29:01 
   4. Anti Sõukand                   Võru                 01:38.24     +54:27 
   5. Deniss Shved                   SRD                  01:41.30     +57:33 
   6. Veiko Vinkel                   West                 01:43.33     +59:36 
   7. Raid Vellerind                                      01:46.06     +62:09 
   8. Vadim Shved                    SRD                  01:46.35     +62:38 
   9. Sander Lembra                  Võru                 01:59.10     +75:13 
      Janek Piirisild                Võru                 Vale KP             
      Märten Henrik Pais             West                 Vale KP             
      Martin Sulg                    JOKA                 Ei start            
      Kevin Koskinen                 Võru                 Ei start            
      Reigo Teervalt                 Peko                 Ei start            
M18
7790m 18KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Sergei Rjabõshkin              SRD                  01:10.59   01:10.59 
   2. Aleksandr Shved                SRD                  01:12.34      +1:35 
   3. Rene Post                      Kobras/Põlva SK      01:16.04      +5:05 
   4. Taaniel Tooming                Kobras               01:16.43      +5:44 
   5. Kaspar Karjus                  Võru                 01:19.45      +8:46 
   6. Asso Kesaväli                  Rakv                 01:22.47     +11:48 
   7. Uku-Laur Tali                  KEKRSK               01:23.14     +12:15 
   8. Taavi Kalle Kiisler            KEKRSK               01:24.11     +13:12 
   9. Kristjan Linnus                Peko                 01:30.15     +19:16 
  10. Jüri Joonas                    Võru                 01:34.15     +23:16 
  11. Jorma Valge                    JOKA                 01:42.54     +31:55 
M20
7790m 18KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Tauno Tiirats                  Ilves                00:59.13   00:59.13 
   2. Marek Karm                     KEKRSK               01:15.17     +16:04 
   3. Arvi Alamaa                    Orvand               01:15.33     +16:20 
   4. Jonatan Karjus                 Võru                 01:20.49     +21:36 
   5. Alar Kume                      Võru                 01:24.41     +25:28 
   6. Ats Sõnajalg                   KEKRSK               01:28.02     +28:49 
   7. Ott-Kaarel Kalm                Ilves                01:29.14     +30:01 
   8. Kristjan Pahk                  West                 01:56.02     +56:49 
   9. Raul Reiljan                   Võru                 02:20.28     +81:15 
      Lauri Sild                     Võru                 Vale KP             
      Raido Mitt                     Kobras               Vale KP             
      Marten Vunukainen              Kobras               Vale KP             
      Kenny Kivikas                  Ilves                Ei start            
M21
10310m 29KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Peeter Pihl                    Tammed               01:17.51   01:17.51 
   2. Silver Eensaar                 Kobras               01:24.45      +6:54 
   3. Mati Tiit                      Ilves                01:37.52     +20:01 
   4. Erkki Aadli                    Tammed               01:38.31     +20:40 
   5. Alar Abram                     Ilves                01:45.54     +28:03 
   6. Skirmantas Ramoska             Rakv                 01:45.56     +28:05 
   7. Ott Rakkaselg                  HOK                  01:50.45     +32:54 
   8. Kristo Heinmann                Ilves                02:00.02     +42:11 
   9. Mattias Rennel                 KEKRSK               02:00.41     +42:50 
  10. Tarmo Kuub                     LSF PT               02:02.54     +45:03 
  11. Timo Sild                      Võru                 02:06.46     +48:55 
  12. Kaarel Nummert                 Kape                 02:57.36     +99:45 
  13. Marko Külaots                  -                    03:20.37    +122:46 
  14. Allan Roosimägi                Jõhvikas             03:53.39    +155:48 
      Timmo Tammemäe                 Orvand               Vale KP             
      Priit Randman                  Rakv                 Vale KP             
      Tiit Poopuu                    JOKA                 Ei start            
      Kaupo Voormansik               LSF PT               Ei start            
      Lauri Tammemäe                 Orvand               Ei start            
      Risto Kiilberg                 Tammed               Ei start            
M35
7790m 18KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Tanel Kannel                   Rae                  01:17.40   01:17.40 
   2. Dmitri Shved                   SRD                  01:18.10      +0:30 
   3. Martin Kaup                    Elioni SK            01:18.54      +1:14 
   4. Ain Fjodorov                   Otepää               01:22.52      +5:12 
   5. Tarmo Klaar                    Ilves                01:23.30      +5:50 
   6. Sergei Shirokov                SRD                  01:26.11      +8:31 
   7. Olav Karu                      Rakv                 01:42.33     +24:53 
   8. Aivar Leht                     Okas                 01:45.32     +27:52 
   9. Peep Otstavel                  LSF PT               02:09.30     +51:50 
  10. Rain Piiri                                          02:24.10     +66:30 
  11. Ilmar Udam                     JOKA                 02:38.18     +80:38 
      Arthur Raichmann               LSF PT               Vale KP             
M40
7790m 18KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Ville Vinkel                   West                 01:14.35   01:14.35 
   2. Tenno Alamaa                   Orvand               01:17.20      +2:45 
   3. Lauri Lahtmäe                  Kape                 01:23.36      +9:01 
   4. Paavo Rõigas                   Peko                 01:27.41     +13:06 
   5. Mart Ostra                     MARU                 01:29.30     +14:55 
   6. Mairolt Kakko                  Bona Fide            01:40.17     +25:42 
   7. Andy Karjus                    Võru                 01:44.45     +30:10 
   8. Taivo Tali                     KEKRSK               01:57.37     +43:02 
      Rein Zaitsev                   Peko                 Katk                
      Andres Karilaid                Mercury              Vale KP             
      Neeme Loorits                  Kape                 Vale KP             
      Priit Överus                   Mercury              Vale KP             
      Meelis Zimmermann              Kape                 Vale KP             
      Peeter Lind                    Kape                 Vale KP             
M45
5589m 19KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Toomas Tarve                   Kobras               01:16.33   01:16.33 
   2. Urmas Sulaoja                  Jõhvikas             01:19.31      +2:58 
   3. Antti Roose                                         01:20.29      +3:56 
   4. Toomas Mast                    HOK                  01:22.28      +5:55 
   5. Ülo Viru                       Orvand               01:22.50      +6:17 
   6. Lauri Leppik                   TAOK                 01:28.16     +11:43 
   7. Aleksander Pritsik             Rakv                 01:31.53     +15:20 
   8. Aivar Meindok                  LSF PT               01:34.14     +17:41 
      Rein Rooni                     Orvand               Katk                
      Andrus Sipsaka                 KEKRSK               Ei start            
M50
5589m 19KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Mati Preitof                   KEKRSK               01:01.03   01:01.03 
   2. Jaanus Reha                    Koop                 01:09.39      +8:36 
   3. Andres Talver                  Mercury              01:10.24      +9:21 
   4. Kaljo Julge                    Kape                 01:10.39      +9:36 
   5. Raul Laas                      JOKA                 01:13.52     +12:49 
   6. Toivo Toomas                   Peko                 01:18.09     +17:06 
   7. Maido Kaljur                   KEKRSK               01:19.38     +18:35 
   8. Urmas Tammemäe                 Orvand               01:21.53     +20:50 
   9. Raul Olesk                     Kobras               01:25.47     +24:44 
  10. Paul Poopuu                    JOKA                 01:32.58     +31:55 
  11. Tõnu Loog                      Kobras               01:41.50     +40:47 
      Andrus Rämmann                                      Vale KP             
      Tiit Tali                      Ilves                Vale KP             
      Jaak Rohtsalu                  Rakv                 Vale KP             
M55
4360m 14KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Rein Kriks                     Rakv                 01:03.44   01:03.44 
   2. Heini Tammik                   Kape                 01:14.54     +11:10 
   3. Kai Willadsen                  TON                  01:17.22     +13:38 
   4. Tõnu Sikkal                    Kobras               01:23.42     +19:58 
   5. Udo Lüüs                       Ilves                01:51.11     +47:27 
M60
4360m 14KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Heikki Kyyrönen                TON                  01:04.09   01:04.09 
   2. Rein Unt                       TON                  01:19.45     +15:36 
   3. Peep Koppel                    Koop                 01:28.03     +23:54 
   4. Mati Kallemets                 Okas                 01:30.32     +26:23 
   5. Kalle Nelk                     Tammed               01:31.02     +26:53 
      Ats Virumäe                    Võru                 Katk                
      Johannes Tasa                  Tammed               Vale KP             
M65
3180m 10KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Mati Poom                      TON                  01:00.04   01:00.04 
   2. Tiit Koppel                    Orion                01:01.58      +1:54 
   3. Martin Tõrra                   Kobras               01:10.07     +10:03 
   4. Mati Tõnus                     Orion                01:12.38     +12:34 
   5. Jaan Orav                      TON                  01:17.16     +17:12 
   6. Enn Aedna                      West                 01:19.50     +19:46 
   7. Ants Lindre                    Orvand               01:23.34     +23:30 
   8. Kalju Tilk                     Orion                01:46.35     +46:31 
      Rein Küttim                    Orion                Vale KP             
N16
3879m 13KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Laura Joonas                   Võru                 00:50.34   00:50.34 
   2. Margret Zimmermann             Kape                 00:56.42      +6:08 
   3. Jaana Olvet                    Rakv                 00:58.41      +8:07 
   4. Marianne Haug                  Võru                 00:59.47      +9:13 
   5. Elina-Emiilie Leht             Okas                 01:10.19     +19:45 
   6. Maret Lind                     Kape                 01:13.20     +22:46 
   7. Doris Kudre                    Peko                 01:16.13     +25:39 
   8. Sirli Aia                      Kobras               01:19.18     +28:44 
   9. Getter Matto                   Kobras/Põlva SK      01:32.40     +42:06 
  10. Lumileid Hälvin                Kobras/Põlva SK      01:32.53     +42:19 
      Pille Piberman                 Okas                 Ei start            
N18
5269m 17KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Evely Kaasiku                  JOKA                 01:16.48   01:16.48 
   2. Kerstin Uiboupin               Võru                 01:21.59      +5:11 
   3. Marianne Möller                Kobras/Põlva SK      01:28.44     +11:56 
   4. Marili Zimmermann              Kape                 01:34.49     +18:01 
   5. Kristiina Vinkel               West                 01:41.02     +24:14 
   6. Daisy Kudre                    Peko                 01:51.51     +35:03 
   7. Kaisa Raudkepp                 Peko                 02:06.56     +50:08 
   8. Siiri Rist                     West                 02:08.45     +51:57 
      Teele Randman                  Rakv                 Vale KP             
      Kaia Kivikas                   Ilves                Ei start            
N20
5269m 17KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Piibe Tammemäe                 Orvand               00:57.55   00:57.55 
   2. Sigrid Ruul                    JOKA                 01:06.43      +8:48 
   3. Kadi-Liis Minn                 JOKA                 01:06.59      +9:04 
   4. Hannula-Katrin Pandis          Ilves                01:07.14      +9:19 
   5. Adele Puusalu                  Kobras               01:16.05     +18:10 
   6. Agnes Vask                     Ilves                01:17.17     +19:22 
   7. Katrin Vinkel                  West                 01:24.51     +26:56 
N21
6429m 18KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Eleri Hirv                     Võru                 01:26.18   01:26.18 
   2. Marilin Sulg                   Orvand               01:31.09      +4:51 
   3. Jana Kink                      Kape                 01:37.57     +11:39 
   4. Anneli Orav                    Tammed               01:45.08     +18:50 
   5. Thea Kaljur                    KEKRSK               02:03.34     +37:16 
N35
5269m 17KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Signe Raidmets                 TON                  01:18.12   01:18.12 
   2. Pilvi-Heli Vettik              Rae                  01:19.31      +1:19 
   3. Merike Paapson                 TON                  01:22.25      +4:13 
   4. Triina-Britt Preden            TON                  01:48.38     +30:26 
   5. Maris Roosipuu                 Orion                01:54.08     +35:56 
   6. Piret Niglas                   Jõhvikas             02:07.45     +49:33 
      Marje Venelaine                Tammed               Katk                
      Heidi Sild                     West                 Vale KP             
      Anneli Rämmann                                      Vale KP             
      Helen Mast                     HOK                  Vale KP             
N45
3879m 13KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Marje Viirmann                 KEKRSK               00:54.53   00:54.53 
   2. Siiri Poopuu                   JOKA                 01:06.10     +11:17 
   3. Meeli Kerem                    MARU                 01:08.50     +13:57 
   4. Marje Tobreluts                Kobras               01:09.15     +14:22 
   5. Gea Rennel                     KEKRSK               01:11.46     +16:53 
   6. Aari Talver                    Mercury              01:19.53     +25:00 
   7. Lea Leppik                     TAOK                 01:28.53     +34:00 
N55
3180m 10KP
Koht  Nimi                           Klubi                Tulemus    Viitaeg    
   1. Anu Saue                       HOK                  00:54.43   00:54.43 
   2. Hille Tasa                     Tammed               01:05.37     +10:54 
   3. Virve Orav                     Tammed               01:10.54     +16:11 
   4. Kersti Mardiste                KEKRSK               01:11.58     +17:15 
   5. Anu Pallon                     JOKA                 01:16.42     +21:59 
   6. Ilse Uus                       TON                  01:17.15     +22:32 
   7. Vaike Tomann                   Ilves                01:19.41     +24:58 
   8. Aime Mõik                      Jõhvikas             01:35.58     +41:15 
   9. Urvi Sarv                      Orion                02:19.15     +84:32 
Rakvere OK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2009, www.tak-soft.com 21.08.2010 2:25:13