Virumaa O-Jooks / Lääne - Virumaa MV 2012 09.09.2012
O-Jooks/LVMV 2012
9.09.2012 Ohepalu (Kulno Voolaid)
M12  M14  M16  M18  M21  M35  M45  M55  M65  M75 
N10  N12  N14  N16  N18  N21  N35  N45  N55  N65 

M12
2720m 9KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Ragnar Rooba                   M12   00:30.32   00:30.32 
   2. Siim Turban                    M12   00:36.15      +5:43 
   3. Sander Pritsik                 M12   00:36.28      +5:56 
   4. Eerik Priks                    M12   01:05.32     +35:00 
M14
4420m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Peeter Priks                   M14   01:28.22   01:28.22 
      Kristjan Laugesaar             M14   DNS                 
M16
5160m 14KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Holger Post                    M16   01:01.23   01:01.23 
   2. Sander Tomson                  M16   01:11.00      +9:37 
   3. Tanel Heinsoo                  M16   01:11.17      +9:54 
      Lauri Kukk                     M16   MP                  
M18
6080m 19KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Madis Tooming                  M18   01:41.41   01:41.41 
M21
9150m 24KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Tõnis Kruusmaa                 M21   01:22.02   01:22.02 
   2. Kuno Rooba                     M21   01:24.03      +2:01 
   3. Tõnis Laugesaar                M21   01:25.39      +3:37 
   4. Margus Klementsov              M21   01:44.41     +22:39 
   5. Joonas Oja                     M21   01:50.32     +28:30 
   6. Allan Roosimägi                M21   02:01.38     +39:36 
   7. Sergei Muižnieks               M21   03:00.27     +98:25 
      Karmo Kübarsepp                M21   MP                  
      Tarvo Klaasimäe                M21   DNS                 
M35
6510m 17KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Jaan Olvet                     M35   01:18.28   01:18.28 
      Dmitry Gridin                  M35   MP                  
M45
6080m 19KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Aleksander Pritsik             M45   01:08.42   01:08.42 
   2. Ando Post                      M45   01:13.49      +5:07 
   3. Ants Turban                    M45   01:18.03      +9:21 
   4. Jaak Rohtsalu                  M45   01:28.04     +19:22 
   5. Aivar Tooming                  M45   01:49.04     +40:22 
      Aleksandr Gnidenko             M45   DNF                 
      Martin Ehala                   M45   DNS                 
M55
5160m 14KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Rein Rooni                     M55   00:48.48   00:48.48 
   2. Kalle Luuk                     M55   00:54.14      +5:26 
   3. Jüri Rokko                     M55   00:55.12      +6:24 
   4. Aare Limberg                   M55   00:59.15     +10:27 
   5. Urmas Heinsoo                  M55   00:59.19     +10:31 
   6. Rein Kriks                     M55   01:00.14     +11:26 
   7. Kalle Nelk                     M55   01:00.20     +11:32 
   8. Arne Kolk                      M55   01:01.41     +12:53 
   9. Mati Karp                      M55   01:03.15     +14:27 
  10. Ilmar Kirjanen                 M55   01:04.55     +16:07 
  11. Kalju Vaikjärv                 M55   01:11.25     +22:37 
  12. Neeme Malva                    M55   01:22.45     +33:57 
  13. Heini Tammik                   M55   01:24.13     +35:25 
M65
4420m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Peep Koppel                    M65   01:04.13   01:04.13 
   2. Kalju Toomas                   M65   01:06.26      +2:13 
   3. Mati Poom                      M65   01:17.33     +13:20 
   4. Mati Tõnus                     M65   01:31.34     +27:21 
   5. Tiit Koppel                    M65   01:36.13     +32:00 
   6. Martin Ilves                   M65   01:43.50     +39:37 
      Rein Küttim                    M65   MP                  
M75
3330m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Kaarel Koitmets                M75   01:23.00   01:23.00 
   2. Edgar Tammik                   M75   01:27.40      +4:40 
   3. Feliks Kipper                  M75   01:38.59     +15:59 
N10
1740m 5KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Sofja Leesment                 N10   00:59.05   00:59.05 
N12
1740m 5KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Agneliis Pilt                  N12   00:41.19   00:41.19 
N14
2720m 9KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Kaisa Rooba                    N14   00:29.53   00:29.53 
   2. Heli Kukk                      N14   01:18.03     +48:10 
N16
3330m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Aleksandra Leesment            N16   01:16.58   01:16.58 
N18
4520m 11KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
N21
6510m 17KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Jaana Olvet                    N21   01:27.49   01:27.49 
   2. Kaire Toming                   N21   01:44.10     +16:21 
   3. Hedi Vaikjärv                  N21   01:59.03     +31:14 
   4. Kaie Kubri                     N21   02:05.28     +37:39 
   5. Julia Pill                     N21   03:22.24    +114:35 
      Signe Raidmets                 N21   DNF                 
      Anita Karnit                   N21   MP                  
N35
5160m 14KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Epp Käpa                       N35   00:56.27   00:56.27 
   2. Heidi Sild                     N35   00:57.50      +1:23 
   3. Raili Rooba                    N35   01:03.28      +7:01 
   4. Anu Kilki                      N35   01:20.30     +24:03 
   5. Hiie Laugesaar                 N35   01:20.55     +24:28 
   6. Mari Turban                    N35   02:10.39     +74:12 
N45
4420m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Merike Paapson                 N45   00:58.39   00:58.39 
   2. Maris Roosipuu                 N45   01:00.52      +2:13 
   3. Kersti Ehala                   N45   01:07.02      +8:23 
   4. Meeli Kerem                    N45   01:17.45     +19:06 
   5. Mari Roots                     N45   01:25.29     +26:50 
   6. Leena Leesment                 N45   01:51.22     +52:43 
      Ülle Raudsepp                  N45   MP                  
      Marika Kirsspuu                N45   DNS                 
N55
4070m 12KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Niina Karnit                   N55   00:54.47   00:54.47 
   2. Maire Limberg                  N55   00:57.41      +2:54 
   3. Ene Ehrenpreis                 N55   00:59.25      +4:38 
   4. Aime Mõik                      N55   01:20.01     +25:14 
   5. Eha Kriks                      N55   01:25.35     +30:48 
      Anne Vaikjärv                  N55   MP                  
N65
3330m 13KP
Koht  Nimi                           Klass Tulemus    Viitaeg    
   1. Ilse Uus                       N65   00:57.41   00:57.41 
Rakvere OK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2011, www.tak-soft.com 9.09.2012 15:52:47