EMV SO sprinditeade 2017 19.02.2017
Sprinditeade 19.02.2017 Pariisi küla (Ain Roosimägi / Jaan Olvet)
1011
1A : 1940m 8KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.47\274m   3.46\95m  4.34\133m  5.37\613m  6.51\165m  7.59\109m  8.55\268m  F.\55m
 1.Mattis Jaama                    00:09.30   1:16( 3)   2:39( 1)   3:15( 1)   3:54( 1)   6:50( 1)   8:11( 1)   8:40( 1)   9:20( 1)   9:30( 1) 
   Peko,Peko,EST                   M21/3      1:16[ 3]   1:23[ 1]   0:36[ 1]   0:39[ 1]   2:56[ 1]   1:21[ 4]   0:29[ 1]   0:40[ 1]   0:10[ 1] 
 2.Kaarel Vesilind                 00:10.05   1:09( 1)   2:40( 2)   3:22( 2)   4:05( 2)   7:19( 3)   8:39( 3)   9:09( 2)   9:53( 2)  10:05( 2) 
   SRD,SRD,EST                     M21/1      1:09[ 1]   1:31[ 2]   0:42[ 7]   0:43[ 3]   3:14[ 6]   1:20[ 3]   0:30[ 2]   0:44[ 2]   0:12[ 9] 
 3.Even Toomas                     00:10.07   1:22( 4)   2:59( 4)   3:37( 4)   4:18( 4)   7:17( 2)   8:35( 2)   9:09( 3)   9:55( 3)  10:07( 3) 
   Peko,Peko,EST                   M21/2      1:22[ 4]   1:37[ 6]   0:38[ 3]   0:41[ 2]   2:59[ 2]   1:18[ 2]   0:34[ 5]   0:46[ 5]   0:11[ 4] 
 4.Margus Hallik                   00:10.42   1:27( 6)   3:02( 5)   3:41( 5)   4:25( 5)   7:49( 5)   9:13( 6)   9:44( 4)  10:31( 4)  10:42( 4) 
   LUS,LUS,EST                     M21/6      1:27[ 6]   1:35[ 4]   0:39[ 4]   0:44[ 5]   3:24[ 7]   1:24[ 7]   0:31[ 3]   0:47[ 7]   0:11[ 3] 
 5.Ilmar Udam                      00:10.48   1:24( 5)   3:05( 6)   3:55( 8)   4:53( 9)   7:57( 7)   9:13( 5)   9:51( 5)  10:36( 5)  10:48( 5) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/6      1:24[ 5]   1:41[10]   0:50[10]   0:58[10]   3:04[ 3]   1:16[ 1]   0:38[ 6]   0:45[ 3]   0:12[ 7] 
 6.Kaarel Kallas                   00:10.49   1:34(10)   3:14(10)   3:55( 9)   4:41( 8)   7:53( 6)   9:15( 7)   9:53( 7)  10:38( 6)  10:49( 6) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/3      1:34[10]   1:40[ 9]   0:41[ 6]   0:46[ 7]   3:12[ 4]   1:22[ 5]   0:38[ 6]   0:45[ 3]   0:10[ 1] 
 7.Tarvo Klaasimäe                 00:10.53   1:12( 2)   2:48( 3)   3:31( 3)   4:17( 3)   7:46( 4)   9:12( 4)   9:52( 6)  10:40( 7)  10:53( 7) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/1      1:12[ 2]   1:36[ 5]   0:43[ 8]   0:46[ 7]   3:29[ 8]   1:26[ 8]   0:40[ 9]   0:48[ 9]   0:13[11] 
 8.Tõnis Erm                       00:11.04   1:29( 7)   3:06( 8)   3:46( 7)   4:30( 7)   7:59( 8)   9:30( 8)  10:03( 8)  10:51( 8)  11:04( 8) 
   LUS,LUS,EST                     M21/5      1:29[ 7]   1:37[ 6]   0:40[ 5]   0:44[ 5]   3:29[ 8]   1:31[ 9]   0:33[ 4]   0:48[ 9]   0:12[ 9] 
 9.Juho Westerlund                 00:11.20   1:30( 8)   3:08( 9)   3:45( 6)   4:28( 6)   8:09( 9)   9:40( 9)  10:21( 9)  11:08( 9)  11:20( 9) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/5      1:30[ 8]   1:38[ 8]   0:37[ 2]   0:43[ 3]   3:41[10]   1:31[ 9]   0:41[10]   0:47[ 7]   0:12[ 6] 
10.Joonas Oja                      00:11.32   1:34( 9)   3:06( 7)   3:57(10)   5:20(10)   8:33(10)   9:56(10)  10:34(10)  11:20(10)  11:32(10) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/4      1:34[ 9]   1:32[ 3]   0:51[11]   1:23[12]   3:13[ 5]   1:23[ 6]   0:38[ 6]   0:46[ 5]   0:12[ 5] 
11.Jasper Ainjärv                  00:22.06   5:17(12)  10:57(12)  11:52(12)  12:49(12)  17:42(11)  19:51(11)  20:53(11)  21:53(11)  22:06(11) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/2      5:17[12]   5:40[12]   0:55[12]   0:57[ 9]   4:53[11]   2:09[11]   1:02[11]   1:00[11]   0:12[ 8] 
   Aleksandr Shved                 Vale KP    1:37(11)   3:51(11)   4:38(11)   5:36(11) 
   SRD,SRD,EST                     M21/4      1:37[11]   2:14[11]   0:47[ 9]   0:58[10] 
1012
1B : 2110m 8KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.34\281m  3.48\248m  4.46\138m  5.35\205m  6.50\471m  7.43\163m  8.55\323m  F.\55m
 1.Even Toomas                     00:10.11   1:20( 2)   2:54( 2)   4:02( 2)   4:36( 1)   5:35( 1)   7:43( 1)   9:07( 1)   9:59( 1)  10:11( 1) 
   Peko,Peko,EST                   M21/6      1:20[ 2]   1:34[ 5]   1:08[ 1]   0:34[ 1]   0:59[ 1]   2:08[ 2]   1:24[ 2]   0:52[ 2]   0:12[ 8] 
 2.Mattis Jaama                    00:10.25   1:03( 1)   2:43( 1)   3:51( 1)   4:38( 2)   5:38( 2)   7:59( 2)   9:20( 2)  10:14( 2)  10:25( 2) 
   Peko,Peko,EST                   M21/1      1:03[ 1]   1:40[ 7]   1:08[ 1]   0:47[ 5]   1:00[ 2]   2:21[ 5]   1:21[ 1]   0:54[ 4]   0:11[ 4] 
 3.Kaarel Vesilind                 00:11.06   1:28( 4)   3:00( 5)   4:17( 4)   4:57( 3)   6:03( 3)   8:23( 3)   9:57( 3)  10:53( 3)  11:06( 3) 
   SRD,SRD,EST                     M21/5      1:28[ 4]   1:32[ 3]   1:17[ 4]   0:40[ 2]   1:06[ 3]   2:20[ 4]   1:34[ 4]   0:56[ 5]   0:12[ 5] 
 4.Ilmar Udam                      00:11.22   1:26( 3)   2:55( 3)   4:17( 3)   5:01( 4)   6:42( 7)   8:49( 4)  10:18( 4)  11:10( 4)  11:22( 4) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/4      1:26[ 3]   1:29[ 2]   1:22[ 7]   0:44[ 4]   1:41[ 8]   2:07[ 1]   1:29[ 3]   0:52[ 2]   0:11[ 3] 
 5.Margus Hallik                   00:11.37   1:31( 7)   2:57( 4)   4:22( 5)   5:19( 6)   6:30( 4)   8:55( 5)  10:30( 5)  11:26( 5)  11:37( 5) 
   LUS,LUS,EST                     M21/2      1:31[ 7]   1:26[ 1]   1:25[ 8]   0:57[ 9]   1:11[ 4]   2:25[ 6]   1:35[ 5]   0:56[ 5]   0:11[ 2] 
 6.Tõnis Erm                       00:11.59   1:32( 8)   3:06( 7)   4:26( 6)   5:16( 5)   6:38( 6)   9:12( 7)  10:51( 7)  11:47( 7)  11:59( 6) 
   LUS,LUS,EST                     M21/3      1:32[ 8]   1:34[ 5]   1:20[ 6]   0:50[ 6]   1:22[ 7]   2:34[ 9]   1:39[ 8]   0:56[ 5]   0:12[ 5] 
 7.Tarvo Klaasimäe                 00:12.00   1:33( 9)   3:13( 8)   4:38(10)   5:19( 7)   6:33( 5)   9:07( 6)  10:44( 6)  11:46( 6)  12:00( 7) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/3      1:33[ 9]   1:40[ 7]   1:25[ 8]   0:41[ 3]   1:14[ 5]   2:34[ 9]   1:37[ 6]   1:02[10]   0:13[10] 
 8.Kaarel Kallas                   00:12.10   1:29( 5)   3:02( 6)   4:28( 7)   5:23( 8)   7:18( 8)   9:32( 8)  11:09( 8)  11:59( 8)  12:10( 8) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/5      1:29[ 5]   1:33[ 4]   1:26[10]   0:55[ 8]   1:55[11]   2:14[ 3]   1:37[ 6]   0:50[ 1]   0:10[ 1] 
 9.Juho Westerlund                 00:12.52   1:34(10)   3:16(10)   4:30( 8)   6:12(10)   7:33( 9)   9:59( 9)  11:42( 9)  12:40( 9)  12:52( 9) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/1      1:34[10]   1:42[ 9]   1:14[ 3]   1:42[12]   1:21[ 6]   2:26[ 7]   1:43[ 9]   0:58[ 9]   0:12[ 5] 
10.Joonas Oja                      00:13.07   1:29( 6)   3:13( 9)   4:31( 9)   5:46( 9)   7:38(10)  10:07(10)  11:57(10)  12:54(10)  13:07(10) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/2      1:29[ 6]   1:44[10]   1:18[ 5]   1:15[11]   1:52[10]   2:29[ 8]   1:50[10]   0:57[ 8]   0:12[ 9] 
11.Aleksandr Shved                 00:14.37   1:40(11)   3:48(11)   5:29(11)   6:21(11)   8:07(11)  11:01(11)  13:13(11)  14:22(11)  14:37(11) 
   SRD,SRD,EST                     M21/6      1:40[11]   2:08[11]   1:41[11]   0:52[ 7]   1:46[ 9]   2:54[11]   2:12[11]   1:09[11]   0:14[12] 
12.Jasper Ainjärv                  00:19.45   2:48(12)   5:47(12)   7:49(12)   8:47(12)  10:55(12)  15:02(12)  18:20(12)  19:30(12)  19:45(12) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/4      2:48[12]   2:59[12]   2:02[12]   0:58[10]   2:08[12]   4:07[12]   3:18[12]   1:10[12]   0:14[11] 
1013
1C : 2120m 9KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.46\356m  3.48\138m  4.47\120m  5.49\425m  6.50\157m  7.52\200m  8.43\114m  9.55\323m  F.\55m
 1.Mattis Jaama                    00:10.10   1:24( 5)   3:22( 2)   4:08( 3)   4:46( 2)   6:49( 1)   7:33( 1)   8:29( 1)   9:08( 1)   9:58( 1)  10:10( 1) 
   Peko,Peko,EST                   M21/5      1:24[ 5]   1:58[ 1]   0:46[ 7]   0:38[ 1]   2:03[ 3]   0:44[ 1]   0:56[ 3]   0:39[ 1]   0:50[ 1]   0:11[ 4] 
 2.Even Toomas                     00:10.52   1:21( 3)   3:44( 8)   4:26( 8)   5:05( 5)   7:11( 5)   8:14( 6)   9:08( 4)   9:48( 3)  10:40( 2)  10:52( 2) 
   Peko,Peko,EST                   M21/4      1:21[ 3]   2:23[ 8]   0:42[ 2]   0:39[ 2]   2:06[ 4]   1:03[10]   0:54[ 2]   0:40[ 2]   0:52[ 2]   0:12[ 7] 
 3.Tõnis Erm                       00:10.53   1:06( 1)   3:13( 1)   4:03( 1)   4:43( 1)   7:07( 2)   7:57( 2)   9:00( 2)   9:43( 2)  10:41( 3)  10:53( 3) 
   LUS,LUS,EST                     M21/1      1:06[ 1]   2:07[ 4]   0:50[ 8]   0:40[ 3]   2:24[ 8]   0:50[ 3]   1:03[ 8]   0:43[ 4]   0:58[ 9]   0:12[ 9] 
 4.Joonas Oja                      00:10.54   1:24( 4)   3:38( 6)   4:20( 5)   5:07( 6)   7:09( 3)   8:06( 3)   9:03( 3)   9:49( 4)  10:43( 4)  10:54( 4) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/6      1:24[ 4]   2:14[ 6]   0:42[ 2]   0:47[ 7]   2:02[ 2]   0:57[ 7]   0:57[ 5]   0:46[ 6]   0:54[ 6]   0:11[ 3] 
 5.Kaarel Vesilind                 00:10.58   1:30( 8)   3:37( 5)   4:20( 4)   5:00( 3)   7:11( 4)   8:14( 5)   9:13( 6)   9:54( 6)  10:46( 5)  10:58( 5) 
   SRD,SRD,EST                     M21/3      1:30[ 8]   2:07[ 4]   0:43[ 5]   0:40[ 3]   2:11[ 5]   1:03[10]   0:59[ 7]   0:41[ 3]   0:52[ 2]   0:12[ 8] 
 6.Margus Hallik                   00:11.00   1:25( 6)   3:24( 3)   4:06( 2)   5:03( 4)   7:19( 6)   8:12( 4)   9:10( 5)   9:53( 5)  10:49( 6)  11:00( 6) 
   LUS,LUS,EST                     M21/4      1:25[ 6]   1:59[ 2]   0:42[ 2]   0:57[ 9]   2:16[ 6]   0:53[ 5]   0:58[ 6]   0:43[ 4]   0:56[ 7]   0:11[ 2] 
 7.Kaarel Kallas                   00:11.29   1:08( 2)   3:35( 4)   4:26( 7)   5:08( 7)   7:24( 7)   8:17( 7)   9:32( 8)  10:27( 8)  11:19( 8)  11:29( 7) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/1      1:08[ 2]   2:27[ 9]   0:51[ 9]   0:42[ 6]   2:16[ 6]   0:53[ 5]   1:15[11]   0:55[ 9]   0:52[ 2]   0:10[ 1] 
 8.Tarvo Klaasimäe                 00:11.31   1:29( 7)   3:47( 9)   4:30( 9)   5:11( 8)   7:35( 8)   8:25( 8)   9:29( 7)  10:20( 7)  11:18( 7)  11:31( 8) 
   Rakvere OK,Rakv,EST             M21/5      1:29[ 7]   2:18[ 7]   0:43[ 5]   0:41[ 5]   2:24[ 8]   0:50[ 3]   1:04[ 9]   0:51[ 8]   0:58[ 9]   0:13[11] 
 9.Juho Westerlund                 00:11.50   1:37(10)   3:40( 7)   4:20( 6)   5:29( 9)   7:59( 9)   8:57( 9)   9:53( 9)  10:41( 9)  11:38( 9)  11:50( 9) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/3      1:37[10]   2:03[ 3]   0:40[ 1]   1:09[10]   2:30[10]   0:58[ 8]   0:56[ 3]   0:48[ 7]   0:57[ 8]   0:11[ 4] 
10.Ilmar Udam                      00:12.39   1:42(11)   4:19(11)   5:15(11)   7:01(11)   8:52(11)   9:37(10)  10:26(10)  11:34(10)  12:27(10)  12:39(10) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M21/2      1:42[11]   2:37[10]   0:56[10]   1:46[12]   1:51[ 1]   0:45[ 2]   0:49[ 1]   1:08[10]   0:53[ 5]   0:11[ 4] 
11.Aleksandr Shved                 00:13.26   1:33( 9)   4:11(10)   5:09(10)   6:04(10)   8:41(10)   9:42(11)  10:55(11)  12:10(11)  13:13(11)  13:26(11) 
   SRD,SRD,EST                     M21/2      1:33[ 9]   2:38[11]   0:58[11]   0:55[ 8]   2:37[11]   1:01[ 9]   1:13[10]   1:15[11]   1:03[11]   0:13[10] 
12.Jasper Ainjärv                  00:16.43   1:55(12)   5:36(12)   6:41(12)   8:04(12)  11:05(12)  12:22(12)  13:52(12)  15:07(12)  16:28(12)  16:43(12) 
   JOKA II,JOKA,EST                M21/6      1:55[12]   3:41[12]   1:05[12]   1:23[11]   3:01[12]   1:17[12]   1:30[12]   1:15[11]   1:21[12]   0:14[12] 
1014
2A : 1890m 7KP
   Nimi                                       1.49\168m  2.37\113m  3.41\407m  4.39\386m  5.38\171m  6.54\320m  7.55\274m  F.\55m
 1.Raul Kudre                      00:10.38   1:22( 6)   1:59( 3)   3:58( 4)   6:28( 1)   7:27( 1)   9:23( 1)  10:25( 1)  10:38( 1) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/4      1:22[ 6]   0:37[ 2]   1:59[ 2]   2:30[ 1]   0:59[ 1]   1:56[ 2]   1:02[ 9]   0:13[ 8] 
 2.Kevin Hallop                    00:11.01   1:26( 8)   2:01( 4)   3:56( 3)   6:48( 4)   7:50( 3)   9:50( 2)  10:47( 2)  11:01( 2) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/6   1:26[ 8]   0:35[ 1]   1:55[ 1]   2:52[ 2]   1:02[ 3]   2:00[ 3]   0:57[ 2]   0:13[12] 
 3.Andres Rõõm                     00:11.02   1:08( 2)   1:47( 2)   3:49( 2)   6:42( 2)   7:45( 2)   9:51( 3)  10:52( 3)  11:02( 3) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/1   1:08[ 2]   0:39[ 3]   2:02[ 6]   2:53[ 4]   1:03[ 5]   2:06[ 7]   1:01[ 7]   0:10[ 1] 
 4.Randy Korb                      00:11.17   0:57( 1)   1:37( 1)   3:38( 1)   6:48( 3)   7:51( 4)  10:04( 4)  11:05( 4)  11:17( 4) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/1      0:57[ 1]   0:40[ 4]   2:01[ 5]   3:10[ 8]   1:03[ 5]   2:13[ 8]   1:01[ 7]   0:12[ 3] 
 5.Georg Caius Kutsar              00:11.33   1:29( 9)   2:12( 8)   4:12( 6)   7:07( 5)   8:25( 7)  10:17( 5)  11:15( 5)  11:33( 5) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/4   1:29[ 9]   0:43[ 6]   2:00[ 4]   2:55[ 6]   1:18[18]   1:52[ 1]   0:58[ 3]   0:18[25] 
 6.Märten Henrik Pais              00:11.36   1:21( 5)   2:04( 5)   4:10( 5)   7:17( 7)   8:19( 5)  10:24( 7)  11:22( 6)  11:36( 6) 
   OK West,West,EST                M18/20/4   1:21[ 5]   0:43[ 6]   2:06[ 7]   3:07[ 7]   1:02[ 3]   2:05[ 6]   0:58[ 3]   0:14[13] 
 7.Marti Parve                     00:11.36   1:30(10)   2:23(12)   4:30( 8)   7:22( 8)   8:23( 6)  10:24( 6)  11:24( 7)  11:36( 7) 
   Peko II,Peko,EST                M40/5      1:30[10]   0:53[18]   2:07[ 9]   2:52[ 2]   1:01[ 2]   2:01[ 4]   1:00[ 6]   0:12[ 3] 
 8.Raiko Jool                      00:11.45   1:38(15)   2:24(13)   4:23( 7)   7:16( 6)   8:33( 8)  10:36( 8)  11:32( 8)  11:45( 8) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/3   1:38[15]   0:46[10]   1:59[ 2]   2:53[ 4]   1:17[15]   2:03[ 5]   0:56[ 1]   0:13[ 8] 
 9.Kaido Nurja                     00:12.55   1:37(14)   2:19( 9)   4:42(12)   8:09(11)   9:12(10)  11:36( 9)  12:41( 9)  12:55( 9) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/6      1:37[14]   0:42[ 5]   2:23[12]   3:27[11]   1:03[ 5]   2:24[12]   1:05[11]   0:14[13] 
10.Andres Aruots                   00:13.10   1:40(17)   2:24(15)   4:36(10)   8:32(15)   9:40(15)  11:53(10)  12:56(10)  13:10(10) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/5   1:40[17]   0:44[ 8]   2:12[10]   3:56[24]   1:08[ 8]   2:13[ 8]   1:03[10]   0:13[11] 
11.Lauri Kukk                      00:13.29   1:23( 7)   2:07( 6)   4:30( 8)   8:08(10)   9:23(11)  12:11(12)  13:17(11)  13:29(11) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/2   1:23[ 7]   0:44[ 8]   2:23[12]   3:38[16]   1:15[12]   2:48[16]   1:06[13]   0:12[ 5] 
12.Vladimir Savinov                00:13.32   1:18( 3)   2:07( 6)   4:46(14)   8:19(13)   9:36(13)  12:06(11)  13:18(12)  13:32(12) 
   SRD,SRD,EST                     M40/1      1:18[ 3]   0:49[13]   2:39[21]   3:33[14]   1:17[15]   2:30[13]   1:12[17]   0:14[20] 
13.Kevin Jaaska                    00:13.40   1:41(18)   2:32(17)   4:38(11)   7:56( 9)   9:11( 9)  12:21(13)  13:27(14)  13:40(13) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/3   1:41[18]   0:51[16]   2:06[ 7]   3:18[ 9]   1:15[12]   3:10[24]   1:06[13]   0:12[ 6] 
14.Meelis Mälberg                  00:13.40   1:36(13)   2:24(13)   5:05(16)   8:26(14)   9:39(14)  12:21(14)  13:26(13)  13:40(14) 
   Peko III,Peko,EST               M40/5      1:36[13]   0:48[11]   2:41[22]   3:21[10]   1:13[11]   2:42[15]   1:05[11]   0:14[16] 
15.Tanel Heinsoo                   00:13.41   1:33(11)   2:22(11)   4:43(13)   8:14(12)   9:25(12)  12:30(16)  13:29(15)  13:41(15) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/5   1:33[11]   0:49[13]   2:21[11]   3:31[13]   1:11[ 9]   3:05[21]   0:59[ 5]   0:12[ 2] 
16.Enn Jaama                       00:13.59   2:11(22)   3:01(19)   5:33(20)   9:10(19)  10:21(17)  12:39(17)  13:45(16)  13:59(16) 
   Peko III,Peko,EST               M40/6      2:11[22]   0:50[15]   2:32[16]   3:37[15]   1:11[ 9]   2:18[10]   1:06[13]   0:13[ 7] 
17.Kristo Sirk                     00:14.43   1:57(19)   3:09(21)   5:34(21)   9:21(20)  10:41(20)  13:18(18)  14:30(17)  14:43(17) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/1   1:57[19]   1:12[26]   2:25[15]   3:47[18]   1:20[20]   2:37[14]   1:12[17]   0:13[10] 
18.Vermo Siim                      00:14.48   2:02(20)   3:04(20)   5:28(19)   9:09(18)  10:29(18)  13:21(19)  14:32(18)  14:48(18) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/3      2:02[20]   1:02[24]   2:24[14]   3:41[17]   1:20[20]   2:52[17]   1:11[16]   0:15[23] 
19.Villu Serv                      00:15.07   1:39(16)   2:31(16)   5:20(17)   9:08(17)  10:42(21)  13:36(20)  14:52(19)  15:07(19) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/6   1:39[16]   0:52[17]   2:49[24]   3:48[19]   1:34[24]   2:54[18]   1:16[24]   0:14[22] 
20.Vladislav Pahhomenkov           00:15.31   2:23(24)   3:11(23)   5:49(23)   9:43(23)  11:03(23)  14:02(21)  15:16(20)  15:31(20) 
   SRD,SRD,EST                     M40/4      2:23[24]   0:48[11]   2:38[20]   3:54[21]   1:20[20]   2:59[19]   1:14[21]   0:14[17] 
21.Mart Pais                       00:15.38   2:16(23)   3:09(22)   5:43(22)   9:38(22)  10:55(22)  14:12(22)  15:24(21)  15:38(21) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/3      2:16[23]   0:53[18]   2:34[17]   3:55[23]   1:17[15]   3:17[25]   1:12[17]   0:14[13] 
22.Markus Harald Pais              00:16.00   1:21( 4)   2:20(10)   4:56(15)   9:21(20)  10:39(19)  14:33(23)  15:46(22)  16:00(22) 
   OK West,West,EST                M18/20/1   1:21[ 4]   0:59[23]   2:36[18]   4:25[26]   1:18[18]   3:54[26]   1:13[20]   0:14[17] 
23.Indrek Mahla                    00:16.38   3:18(26)   4:15(26)   6:51(26)  10:43(25)  12:04(24)  15:09(24)  16:23(23)  16:38(23) 
   Peko II,Peko,EST                M40/2      3:18[26]   0:57[21]   2:36[18]   3:52[20]   1:21[23]   3:05[21]   1:14[21]   0:15[24] 
24.Sander Tomson                   00:16.46   3:05(25)   4:00(25)   6:49(25)  10:43(26)  12:18(26)  15:18(26)  16:32(25)  16:46(24) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/4   3:05[25]   0:55[20]   2:49[24]   3:54[21]   1:35[25]   3:00[20]   1:14[21]   0:14[19] 
25.Mait Tõnisson                   00:16.47   2:10(21)   3:13(24)   6:16(24)  10:23(24)  12:04(25)  15:12(25)  16:32(24)  16:47(25) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/2      2:10[21]   1:03[25]   3:03[26]   4:07[25]   1:41[26]   3:08[23]   1:20[25]   0:14[21] 
   Jürmo Rooma                     Vale KP    1:34(12)   2:32(17)   5:20(18)   8:48(16)  10:03(16)  12:24(15) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/2   1:34[12]   0:58[22]   2:48[23]   3:28[12]   1:15[12]   2:21[11] 
   Kelly Vildek                    Ei start 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/2 
   Siim Turban                     Ei start 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/3 
1015
2B : 1770m 7KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.34\281m  3.32\177m  4.50\497m  5.51\159m   6.43\52m  7.55\323m  F.\55m
 1.Randy Korb                      00:10.07   1:31( 2)   3:20( 1)   4:23( 1)   7:03( 1)   8:36( 3)   8:57( 3)   9:55( 1)  10:07( 1) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/3      1:31[ 2]   1:49[ 2]   1:03[ 3]   2:40[ 4]   1:33[11]   0:21[ 4]   0:58[ 2]   0:12[ 6] 
 2.Andres Rõõm                     00:10.09   1:41( 7)   3:47( 5)   4:50( 5)   7:21( 3)   8:34( 2)   8:56( 2)   9:57( 2)  10:09( 2) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/3   1:41[ 7]   2:06[ 6]   1:03[ 3]   2:31[ 2]   1:13[ 3]   0:22[ 7]   1:01[ 5]   0:11[ 2] 
 3.Marti Parve                     00:10.24   1:22( 1)   3:22( 2)   4:34( 2)   7:27( 4)   8:48( 4)   9:09( 4)  10:12( 3)  10:24( 3) 
   Peko II,Peko,EST                M40/1      1:22[ 1]   2:00[ 4]   1:12[ 6]   2:53[ 7]   1:21[ 5]   0:21[ 4]   1:03[ 8]   0:12[ 9] 
 4.Raul Kudre                      00:10.31   1:47(10)   3:26( 3)   4:49( 4)   7:41( 5)   9:00( 5)   9:19( 5)  10:18( 4)  10:31( 4) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/2      1:47[10]   1:39[ 1]   1:23[13]   2:52[ 6]   1:19[ 4]   0:19[ 2]   0:59[ 4]   0:12[ 9] 
 5.Kevin Hallop                    00:10.36   1:36( 3)   3:26( 4)   5:40(12)   8:01( 7)   9:12( 6)   9:31( 6)  10:24( 5)  10:36( 5) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/2   1:36[ 3]   1:50[ 3]   2:14[23]   2:21[ 1]   1:11[ 1]   0:19[ 2]   0:53[ 1]   0:11[ 4] 
 6.Märten Henrik Pais              00:10.54   1:41( 6)   3:56( 7)   4:57( 6)   7:54( 6)   9:18( 7)   9:40( 7)  10:41( 6)  10:54( 6) 
   OK West,West,EST                M18/20/2   1:41[ 6]   2:15[14]   1:01[ 2]   2:57[10]   1:24[ 6]   0:22[ 7]   1:01[ 5]   0:13[14] 
 7.Kaido Nurja                     00:11.27   1:55(17)   4:11(15)   5:22( 9)   8:17( 9)   9:49( 8)  10:12( 8)  11:14( 7)  11:27( 7) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/4      1:55[17]   2:16[15]   1:11[ 5]   2:55[ 8]   1:32[10]   0:23[10]   1:02[ 7]   0:12[ 9] 
 8.Raiko Jool                      00:11.36   1:54(15)   4:33(20)   5:52(16)   8:42(11)  10:06(11)  10:27(10)  11:25( 8)  11:36( 8) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/1   1:54[15]   2:39[21]   1:19[10]   2:50[ 5]   1:24[ 6]   0:21[ 4]   0:58[ 2]   0:11[ 1] 
 9.Vladimir Savinov                00:11.40   1:53(14)   4:00(10)   5:16( 7)   8:11( 8)   9:55( 9)  10:22( 9)  11:26( 9)  11:40( 9) 
   SRD,SRD,EST                     M40/5      1:53[14]   2:07[ 8]   1:16[ 8]   2:55[ 8]   1:44[19]   0:27[15]   1:04[ 9]   0:13[15] 
10.Enn Jaama                       00:11.46   1:55(18)   3:56( 8)   5:30(11)   8:35(10)  10:05(10)  10:28(11)  11:32(10)  11:46(10) 
   Peko III,Peko,EST               M40/2      1:55[18]   2:01[ 5]   1:34[19]   3:05[17]   1:30[ 9]   0:23[10]   1:04[ 9]   0:13[16] 
11.Meelis Mälberg                  00:12.09   1:46( 9)   4:04(11)   5:50(15)   8:49(13)  10:27(12)  10:52(12)  11:56(11)  12:09(11) 
   Peko III,Peko,EST               M40/3      1:46[ 9]   2:18[16]   1:46[22]   2:59[13]   1:38[15]   0:25[14]   1:04[ 9]   0:13[12] 
12.Lauri Kukk                      00:12.22   1:54(16)   4:08(13)   5:43(13)   9:04(19)  10:42(17)  11:05(14)  12:09(12)  12:22(12) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/4   1:54[16]   2:14[13]   1:35[21]   3:21[22]   1:38[15]   0:23[10]   1:04[ 9]   0:13[12] 
13.Vermo Siim                      00:12.26   1:57(19)   4:10(14)   5:30(10)   8:46(12)  10:30(14)  11:06(15)  12:12(13)  12:26(13) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/5      1:57[19]   2:13[10]   1:20[11]   3:16[20]   1:44[19]   0:36[23]   1:06[15]   0:13[18] 
14.Jürmo Rooma                     00:12.45   1:59(20)   4:44(23)   6:15(21)   9:18(21)  10:52(18)  11:20(16)  12:34(14)  12:45(14) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/6   1:59[20]   2:45[23]   1:31[16]   3:03[16]   1:34[12]   0:28[16]   1:14[19]   0:11[ 2] 
15.Andres Aruots                   00:12.50   1:51(12)   4:23(16)   6:40(23)   9:38(23)  11:03(21)  11:34(19)  12:38(17)  12:50(15) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/3   1:51[12]   2:32[20]   2:17[24]   2:58[11]   1:25[ 8]   0:31[21]   1:04[ 9]   0:12[ 8] 
16.Kevin Jaaska                    00:12.51   1:51(13)   3:57( 9)   6:30(22)   9:28(22)  11:08(22)  11:30(17)  12:37(15)  12:51(16) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/5   1:51[13]   2:06[ 6]   2:33[25]   2:58[11]   1:40[17]   0:22[ 7]   1:07[16]   0:13[17] 
17.Sander Tomson                   00:12.52   2:09(21)   4:33(21)   5:59(20)   9:00(16)  10:35(15)  10:59(13)  12:37(16)  12:52(17) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/6   2:09[21]   2:24[19]   1:26[14]   3:01[14]   1:35[14]   0:24[13]   1:38[23]   0:14[21] 
18.Kristo Sirk                     00:13.14   2:13(23)   4:36(22)   5:56(19)   8:58(15)  10:41(16)  11:34(20)  13:00(18)  13:14(18) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/5   2:13[23]   2:23[18]   1:20[11]   3:02[15]   1:43[18]   0:53[24]   1:26[21]   0:14[20] 
19.Vladislav Pahhomenkov           00:13.24   2:10(22)   4:23(17)   5:56(18)   9:12(20)  11:02(20)  11:30(17)  13:08(19)  13:24(19) 
   SRD,SRD,EST                     M40/6      2:10[22]   2:13[10]   1:33[18]   3:16[20]   1:50[23]   0:28[16]   1:38[23]   0:15[23] 
20.Tanel Heinsoo                   00:14.01   1:51(11)   4:32(19)   5:49(14)   9:01(17)  12:12(23)  12:45(22)  13:49(20)  14:01(20) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/1   1:51[11]   2:41[22]   1:17[ 9]   3:12[19]   3:11[26]   0:33[22]   1:04[ 9]   0:12[ 5] 
21.Indrek Mahla                    00:14.25   2:19(26)   5:09(24)   6:41(24)  10:29(25)  12:16(24)  12:44(21)  14:10(21)  14:25(21) 
   Peko II,Peko,EST                M40/4      2:19[26]   2:50[24]   1:32[17]   3:48[26]   1:47[21]   0:28[16]   1:26[21]   0:15[22] 
22.Mait Tõnisson                   00:14.31   2:14(24)   5:18(25)   6:52(25)  10:21(24)  12:28(25)  12:58(23)  14:15(22)  14:31(22) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/6      2:14[24]   3:04[25]   1:34[19]   3:29[23]   2:07[25]   0:30[20]   1:17[20]   0:15[24] 
23.Villu Serv                      00:15.12   2:15(25)   4:28(18)   5:54(17)   9:03(18)  10:52(19)  13:49(24)  15:00(23)  15:12(23) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/4   2:15[25]   2:13[10]   1:26[14]   3:09[18]   1:49[22]   2:57[25]   1:11[17]   0:12[ 6] 
24.Markus Harald Pais              00:16.40   2:34(27)   5:49(26)   9:09(26)  12:48(26)  14:46(26)  15:15(25)  16:26(24)  16:40(24) 
   OK West,West,EST                M18/20/3   2:34[27]   3:15[26]   3:20[26]   3:39[25]   1:58[24]   0:29[19]   1:11[17]   0:13[18] 
   Georg Caius Kutsar              Vale KP    1:39( 5)   3:49( 6)   4:45( 3)   7:16( 2)   8:27( 1)   8:45( 1) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/2   1:39[ 5]   2:10[ 9]   0:56[ 1]   2:31[ 2]   1:11[ 1]   0:18[ 1] 
   Mart Pais                       Vale KP    1:38( 4) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/1      1:38[ 4] 
   Kelly Vildek                    Ei start 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/6 
   Siim Turban                     Ei start   1:46( 8)   4:06(12)   5:21( 8)   8:55(14)  10:29(13) 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/1   1:46[ 8]   2:20[17]   1:15[ 7]   3:34[24]   1:34[12] 
1016
2C : 1750m 6KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.47\274m  3.50\548m  4.52\200m  5.59\170m  6.55\268m  F.\55m
 1.Kevin Hallop                    00:08.39   1:31( 5)   3:07( 3)   5:40( 1)   6:35( 1)   7:39( 1)   8:28( 1)   8:39( 1) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/4   1:31[ 5]   1:36[ 2]   2:33[ 1]   0:55[ 1]   1:04[ 2]   0:49[ 4]   0:11[ 3] 
 2.Georg Caius Kutsar              00:08.51   1:29( 3)   3:06( 2)   5:49( 3)   6:46( 3)   7:52( 2)   8:40( 2)   8:51( 2) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/6   1:29[ 3]   1:37[ 3]   2:43[ 3]   0:57[ 2]   1:06[ 3]   0:48[ 2]   0:10[ 2] 
 3.Raul Kudre                      00:08.57   1:26( 2)   2:59( 1)   5:45( 2)   6:46( 2)   7:53( 3)   8:44( 3)   8:57( 3) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/6      1:26[ 2]   1:33[ 1]   2:46[ 5]   1:01[ 4]   1:07[ 4]   0:51[ 6]   0:12[11] 
 4.Randy Korb                      00:09.02   1:31( 6)   3:14( 5)   6:00( 4)   7:01( 4)   8:01( 4)   8:49( 4)   9:02( 4) 
   Peko I,Peko,EST                 M40/5      1:31[ 6]   1:43[ 4]   2:46[ 5]   1:01[ 4]   1:00[ 1]   0:48[ 2]   0:12[ 9] 
 5.Andres Rõõm                     00:09.09   1:37( 7)   3:26( 6)   6:06( 5)   7:03( 5)   8:12( 5)   8:59( 5)   9:09( 5) 
   OK Ilves,Ilves,EST              M18/20/5   1:37[ 7]   1:49[ 5]   2:40[ 2]   0:57[ 2]   1:09[ 5]   0:47[ 1]   0:10[ 1] 
 6.Raiko Jool                      00:09.58   1:52(12)   3:56(10)   6:41( 8)   7:43( 8)   8:56( 7)   9:46( 6)   9:58( 6) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/5   1:52[12]   2:04[10]   2:45[ 4]   1:02[ 6]   1:13[ 7]   0:50[ 5]   0:12[ 6] 
 7.Märten Henrik Pais              00:10.04   1:41( 8)   3:35( 8)   6:34( 7)   7:39( 7)   8:53( 6)   9:48( 7)  10:04( 7) 
   OK West,West,EST                M18/20/6   1:41[ 8]   1:54[ 8]   2:59[ 7]   1:05[ 8]   1:14[ 9]   0:55[ 9]   0:15[25] 
 8.Andres Aruots                   00:10.29   1:47(10)   3:55( 9)   7:04( 9)   8:10( 9)   9:21( 8)  10:17( 9)  10:29( 8) 
   Peko,Peko,EST                   M18/20/1   1:47[10]   2:08[12]   3:09[ 9]   1:06[ 9]   1:11[ 6]   0:56[11]   0:12[ 8] 
 9.Marti Parve                     00:10.30   1:42( 9)   3:34( 7)   6:34( 6)   7:38( 6)   9:23( 9)  10:15( 8)  10:30( 9) 
   Peko II,Peko,EST                M40/3      1:42[ 9]   1:52[ 7]   3:00[ 8]   1:04[ 7]   1:45[24]   0:52[ 7]   0:15[22] 
10.Enn Jaama                       00:10.46   1:58(15)   4:00(12)   7:11(10)   8:17(10)   9:34(10)  10:32(10)  10:46(10) 
   Peko III,Peko,EST               M40/4      1:58[15]   2:02[ 9]   3:11[10]   1:06[ 9]   1:17[10]   0:58[13]   0:13[13] 
11.Kaido Nurja                     00:11.18   1:47(11)   4:07(14)   7:40(13)   8:50(12)  10:09(11)  11:04(11)  11:18(11) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/2      1:47[11]   2:20[17]   3:33[15]   1:10[12]   1:19[11]   0:55[ 9]   0:13[12] 
12.Meelis Mälberg                  00:11.26   1:20( 1)   3:11( 4)   7:14(11)   8:27(11)  10:20(12)  11:12(12)  11:26(12) 
   Peko III,Peko,EST               M40/1      1:20[ 1]   1:51[ 6]   4:03[25]   1:13[14]   1:53[26]   0:52[ 7]   0:14[16] 
13.Lauri Kukk                      00:11.31   1:53(13)   4:03(13)   7:39(12)   8:52(13)  10:20(12)  11:17(13)  11:31(13) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/6   1:53[13]   2:10[14]   3:36[16]   1:13[14]   1:28[16]   0:57[12]   0:14[21] 
14.Tanel Heinsoo                   00:11.34   2:04(16)   4:31(17)   7:44(15)   8:52(14)  10:20(14)  11:22(14)  11:34(14) 
   Rakvere,Rakv,EST                M18/20/3   2:04[16]   2:27[20]   3:13[11]   1:08[11]   1:28[16]   1:02[20]   0:11[ 4] 
15.Vladimir Savinov                00:11.42   2:11(18)   4:16(15)   7:42(14)   8:59(15)  10:26(15)  11:27(15)  11:42(15) 
   SRD,SRD,EST                     M40/3      2:11[18]   2:05[11]   3:26[13]   1:17[17]   1:27[15]   1:01[18]   0:14[16] 
16.Kristo Sirk                     00:12.05   2:11(18)   4:34(19)   8:16(18)   9:29(18)  10:51(16)  11:52(17)  12:05(16) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/3   2:11[18]   2:23[18]   3:42[18]   1:13[14]   1:22[12]   1:01[18]   0:12[10] 
17.Jürmo Rooma                     00:12.06   2:12(20)   4:21(16)   8:06(17)   9:18(17)  10:53(18)  11:53(18)  12:06(17) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M18/20/4   2:12[20]   2:09[13]   3:45[19]   1:12[13]   1:35[21]   1:00[17]   0:12[ 7] 
18.Vermo Siim                      00:12.06   1:31( 4)   3:57(11)   7:54(16)   9:14(16)  10:52(17)  11:51(16)  12:06(18) 
   Nõmme,Nõmme,EST                 M40/1      1:31[ 4]   2:26[19]   3:57[24]   1:20[20]   1:38[23]   0:59[16]   0:15[23] 
19.Indrek Mahla                    00:12.21   2:13(21)   4:31(18)   8:18(19)   9:39(19)  11:05(19)  12:03(19)  12:21(19) 
   Peko II,Peko,EST                M40/6      2:13[21]   2:18[16]   3:47[20]   1:21[21]   1:26[14]   0:58[13]   0:17[26] 
20.Villu Serv                      00:12.37   2:25(22)   4:42(20)   8:29(20)   9:46(20)  11:16(20)  12:24(20)  12:37(20) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/2   2:25[22]   2:17[15]   3:47[20]   1:17[17]   1:30[18]   1:08[26]   0:13[14] 
21.Kevin Jaaska                    00:12.39   1:58(14)   5:33(24)   8:48(21)  10:17(22)  11:30(21)  12:28(21)  12:39(21) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M18/20/1   1:58[14]   3:35[26]   3:15[12]   1:29[24]   1:13[ 7]   0:58[13]   0:11[ 5] 
22.Markus Harald Pais              00:13.07   2:07(17)   5:05(22)   8:52(22)  10:14(21)  11:51(22)  12:53(22)  13:07(22) 
   OK West,West,EST                M18/20/5   2:07[17]   2:58[24]   3:47[20]   1:22[22]   1:37[22]   1:02[20]   0:14[20] 
23.Sander Tomson                   00:13.17   3:04(26)   5:48(26)   9:19(25)  10:37(23)  11:59(23)  13:03(23)  13:17(23) 
   OK Põlva Kobras II,OK Põlva Ko  M18/20/2   3:04[26]   2:44[23]   3:31[14]   1:18[19]   1:22[12]   1:04[24]   0:14[16] 
24.Mait Tõnisson                   00:13.52   2:28(24)   5:07(23)   9:03(23)  10:43(24)  12:32(24)  13:37(24)  13:52(24) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/4      2:28[24]   2:39[22]   3:56[23]   1:40[25]   1:49[25]   1:05[25]   0:15[24] 
25.Mart Pais                       00:13.55   2:27(23)   5:02(21)   9:41(26)  11:06(25)  12:38(25)  13:41(25)  13:55(25) 
   LSF PT,LSF PT,EST               M40/5      2:27[23]   2:35[21]   4:39[26]   1:25[23]   1:32[19]   1:03[22]   0:13[14] 
26.Vladislav Pahhomenkov           00:16.12   2:35(25)   5:43(25)   9:19(24)  13:23(26)  14:55(26)  15:58(26)  16:12(26) 
   SRD,SRD,EST                     M40/2      2:35[25]   3:08[25]   3:36[16]   4:04[26]   1:32[19]   1:03[22]   0:14[16] 
   Kelly Vildek                    Ei start 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/4 
   Siim Turban                     Ei start 
   Rakvere 2,Rakv,EST              M18/20/5 
1017
3A : 1860m 7KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.34\281m  3.46\133m  4.32\146m  5.37\473m  6.51\165m  7.55\373m  F.\55m
 1.Doris Kudre                     00:10.58   1:43( 4)   3:45( 2)   4:37( 2)   5:24( 2)   7:51( 1)   9:22( 1)  10:45( 1)  10:58( 1) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/2      1:43[ 4]   2:02[ 2]   0:52[ 3]   0:47[ 2]   2:27[ 2]   1:31[ 2]   1:23[ 2]   0:12[ 4] 
 2.Evely Kaasiku                   00:11.23   1:19( 1)   3:13( 1)   4:05( 1)   4:57( 1)   8:09( 2)   9:45( 2)  11:10( 2)  11:23( 2) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/1      1:19[ 1]   1:54[ 1]   0:52[ 3]   0:52[ 4]   3:12[15]   1:36[ 4]   1:25[ 6]   0:13[ 7] 
 3.Jonne Rooma                     00:11.54   1:39( 3)   4:01( 3)   5:10( 3)   5:57( 3)   8:39( 3)  10:18( 3)  11:41( 3)  11:54( 3) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/3      1:39[ 3]   2:22[ 5]   1:09[12]   0:47[ 2]   2:42[ 5]   1:39[ 5]   1:23[ 2]   0:13[ 6] 
 4.Daisy Kudre                     00:11.56   1:30( 2)   5:01(13)   5:46( 8)   6:30( 7)   8:54( 5)  10:20( 4)  11:42( 4)  11:56( 4) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/5      1:30[ 2]   3:31[22]   0:45[ 1]   0:44[ 1]   2:24[ 1]   1:26[ 1]   1:22[ 1]   0:13[ 8] 
 5.Katrina Ojavee                  00:12.14   1:49( 5)   4:25( 6)   5:27( 7)   6:24( 6)   8:54( 4)  10:38( 5)  12:02( 5)  12:14( 5) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/3      1:49[ 5]   2:36[13]   1:02[ 7]   0:57[ 6]   2:30[ 3]   1:44[ 7]   1:24[ 5]   0:12[ 2] 
 6.Epp Paalberg                    00:12.21   2:11(11)   4:33( 7)   5:23( 6)   6:38( 8)   9:14( 8)  10:47( 6)  12:10( 6)  12:21( 6) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/2   2:11[11]   2:22[ 5]   0:50[ 2]   1:15[17]   2:36[ 4]   1:33[ 3]   1:23[ 2]   0:11[ 1] 
 7.Kaisa Sander                    00:12.28   1:53( 6)   4:02( 4)   5:14( 4)   6:11( 4)   9:05( 6)  10:47( 7)  12:15( 7)  12:28( 7) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/2      1:53[ 6]   2:09[ 3]   1:12[13]   0:57[ 6]   2:54[ 8]   1:42[ 6]   1:28[ 7]   0:12[ 3] 
 8.Kaisa Rooba                     00:12.42   2:04( 9)   4:17( 5)   5:18( 5)   6:17( 5)   9:07( 7)  10:57( 8)  12:29( 8)  12:42( 8) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/3   2:04[ 9]   2:13[ 4]   1:01[ 6]   0:59[ 8]   2:50[ 7]   1:50[ 9]   1:32[ 8]   0:13[ 5] 
 9.Emily Raudkepp                  00:13.13   2:15(12)   4:53(11)   6:01(12)   6:56(10)   9:42( 9)  11:26( 9)  12:59( 9)  13:13( 9) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/2   2:15[12]   2:38[14]   1:08[11]   0:55[ 5]   2:46[ 6]   1:44[ 7]   1:33[ 9]   0:13[ 9] 
10.Urmas Sulaoja                   00:13.46   2:05(10)   4:34( 8)   5:48( 9)   6:49( 9)   9:59(10)  11:59(11)  13:32(10)  13:46(10) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M50/1      2:05[10]   2:29[ 9]   1:14[15]   1:01[ 9]   3:10[12]   2:00[13]   1:33[ 9]   0:14[10] 
11.Tiit Tali                       00:13.53   2:24(20)   4:55(12)   5:54(11)   7:01(12)   9:59(10)  11:56(10)  13:38(11)  13:53(11) 
   Ilves,Ilves,EST                 M50/3      2:24[20]   2:31[11]   0:59[ 5]   1:07[11]   2:58[ 9]   1:57[12]   1:42[14]   0:15[15] 
12.Rein Kriks                      00:13.53   2:01( 7)   4:36( 9)   5:52(10)   6:59(11)  10:09(12)  12:03(12)  13:38(11)  13:53(12) 
   Rakvere,Rakvere OK,EST          M50/1      2:01[ 7]   2:35[12]   1:16[18]   1:07[11]   3:10[12]   1:54[11]   1:35[11]   0:15[17] 
13.Aleksander Pritsik              00:14.45   2:15(13)   5:06(14)   6:11(13)   7:26(13)  10:46(13)  12:47(13)  14:30(13)  14:45(13) 
   Rakvere,Rakvere OK,EST          M50/4      2:15[13]   2:51[17]   1:05[ 9]   1:15[17]   3:20[17]   2:01[14]   1:43[15]   0:14[11] 
14.Anastasija Pahhomenkova         00:15.20   2:22(19)   5:09(15)   6:24(15)   7:30(14)  10:47(14)  13:12(14)  15:03(14)  15:20(14) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/6   2:22[19]   2:47[15]   1:15[17]   1:06[10]   3:17[16]   2:25[20]   1:51[19]   0:16[22] 
15.Liina Vesilind                  00:15.30   2:29(21)   5:17(17)   6:29(18)   7:36(15)  11:05(15)  13:21(15)  15:13(15)  15:30(15) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/5   2:29[21]   2:48[16]   1:12[13]   1:07[11]   3:29[18]   2:16[17]   1:52[20]   0:17[23] 
16.Mariethe-Piret Niglas           00:15.39   2:02( 8)   5:37(22)   7:07(23)   8:14(19)  11:19(17)  13:37(16)  15:21(16)  15:39(16) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/6      2:02[ 8]   3:35[23]   1:30[21]   1:07[11]   3:05[11]   2:18[18]   1:44[16]   0:17[24] 
17.Sigrid Ruul                     00:15.45   2:18(15)   5:22(18)   6:27(16)   8:34(21)  11:33(19)  13:52(19)  15:31(17)  15:45(17) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/4      2:18[15]   3:04[19]   1:05[ 9]   2:07[23]   2:59[10]   2:19[19]   1:39[13]   0:14[13] 
18.Liis Toomas                     00:15.51   2:20(18)   5:13(16)   6:27(17)   7:36(16)  11:18(16)  13:43(18)  15:35(18)  15:51(18) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/5   2:20[18]   2:53[18]   1:14[15]   1:09[15]   3:42[22]   2:25[20]   1:52[20]   0:16[21] 
19.Indrek Ümarik                   00:15.54   3:13(25)   5:37(23)   6:40(19)   7:54(17)  11:44(20)  13:37(17)  15:39(19)  15:54(19) 
   Ilves,Ilves,EST                 M50/2      3:13[25]   2:24[ 7]   1:03[ 8]   1:14[16]   3:50[23]   1:53[10]   2:02[24]   0:15[14] 
20.Urmas Tammemäe                  00:17.07   2:18(17)   4:42(10)   6:12(14)   8:10(18)  11:21(18)  15:15(21)  16:51(20)  17:07(20) 
   OK Orvand,Orvand,EST            M50/3      2:18[17]   2:24[ 7]   1:30[21]   1:58[22]   3:11[14]   3:54[25]   1:36[12]   0:16[19] 
21.Rein Rooni                      00:17.12   2:59(23)   5:29(19)   6:48(20)   8:14(20)  12:17(21)  14:46(20)  16:53(21)  17:12(21) 
   OK Orvand,Orvand,EST            M50/2      2:59[23]   2:30[10]   1:19[19]   1:26[21]   4:03[25]   2:29[24]   2:07[25]   0:19[25] 
22.Laura-Liis Kütt                 00:17.42   2:48(22)   6:35(24)   8:12(24)   9:31(22)  13:02(22)  15:28(22)  17:26(22)  17:42(22) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/4   2:48[22]   3:47[24]   1:37[24]   1:19[19]   3:31[21]   2:26[22]   1:58[23]   0:16[19] 
23.Kelli Nurm                      00:18.03   3:01(24)   6:57(25)   8:35(25)   9:55(23)  13:25(23)  15:52(23)  17:47(23)  18:03(23) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/4   3:01[24]   3:56[25]   1:38[25]   1:20[20]   3:30[19]   2:27[23]   1:55[22]   0:15[18] 
24.Birgit Russka                   00:18.18   2:18(15)   5:30(20)   7:02(22)  10:36(25)  14:06(24)  16:18(24)  18:03(24)  18:18(24) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/1   2:18[15]   3:12[20]   1:32[23]   3:34[25]   3:30[19]   2:12[15]   1:45[17]   0:15[15] 
25.Getter Matto                    00:18.23   2:16(14)   5:32(21)   6:53(21)  10:14(24)  14:09(25)  16:22(25)  18:09(25)  18:23(25) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/1   2:16[14]   3:16[21]   1:21[20]   3:21[24]   3:55[24]   2:13[16]   1:47[18]   0:14[11] 
   Mihkel Nahkur                   Katk     
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M50/4    
   Maire Pärn                      Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/3 
   Brita Sander                    Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/6 
1018
3B : 1630m 7KP
   Nimi                                       1.49\168m  2.37\113m  3.53\292m  4.41\309m  5.42\319m  6.59\103m  7.55\268m  F.\55m
 1.Daisy Kudre                     00:09.24   1:03( 1)   1:47( 1)   2:52( 1)   5:22( 1)   7:29( 1)   8:21( 1)   9:11( 1)   9:24( 1) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/1      1:03[ 1]   0:44[ 2]   1:05[ 1]   2:30[ 2]   2:07[ 1]   0:52[ 5]   0:50[ 2]   0:13[ 4] 
 2.Doris Kudre                     00:09.57   1:26( 3)   2:09( 3)   3:17( 3)   5:58( 4)   8:07( 2)   8:52( 2)   9:43( 2)   9:57( 2) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/4      1:26[ 3]   0:43[ 1]   1:08[ 2]   2:41[ 5]   2:09[ 2]   0:45[ 2]   0:51[ 4]   0:13[ 4] 
 3.Katrina Ojavee                  00:10.11   1:12( 2)   1:58( 2)   3:12( 2)   5:42( 2)   8:13( 3)   9:08( 3)   9:58( 3)  10:11( 3) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/1      1:12[ 2]   0:46[ 4]   1:14[ 5]   2:30[ 2]   2:31[ 5]   0:55[ 8]   0:50[ 2]   0:13[ 4] 
 4.Epp Paalberg                    00:10.14   1:43(10)   2:28( 8)   3:36( 5)   5:54( 3)   8:30( 4)   9:13( 4)  10:02( 4)  10:14( 4) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/6   1:43[10]   0:45[ 3]   1:08[ 2]   2:18[ 1]   2:36[ 6]   0:43[ 1]   0:49[ 1]   0:12[ 1] 
 5.Evely Kaasiku                   00:10.40   1:31( 7)   2:19( 5)   3:37( 6)   6:21( 6)   8:34( 5)   9:34( 5)  10:26( 5)  10:40( 5) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/3      1:31[ 7]   0:48[ 5]   1:18[ 7]   2:44[ 6]   2:13[ 3]   1:00[12]   0:52[ 5]   0:14[ 9] 
 6.Kaisa Rooba                     00:10.43   1:34( 8)   2:25( 6)   3:41( 7)   6:18( 5)   8:46( 6)   9:37( 6)  10:31( 6)  10:43( 6) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/1   1:34[ 8]   0:51[ 9]   1:16[ 6]   2:37[ 4]   2:28[ 4]   0:51[ 4]   0:54[ 6]   0:12[ 3] 
 7.Jonne Rooma                     00:11.10   1:30( 5)   2:18( 4)   3:31( 4)   6:30( 7)   9:11( 7)  10:03( 7)  10:57( 7)  11:10( 7) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/5      1:30[ 5]   0:48[ 5]   1:13[ 4]   2:59[ 9]   2:41[ 8]   0:52[ 5]   0:54[ 6]   0:13[ 7] 
 8.Kaisa Sander                    00:11.31   1:36( 9)   2:26( 7)   3:49( 8)   6:44( 8)   9:31( 8)  10:23( 8)  11:19( 8)  11:31( 8) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/6      1:36[ 9]   0:50[ 7]   1:23[10]   2:55[ 7]   2:47[11]   0:52[ 5]   0:56[ 8]   0:12[ 2] 
 9.Emily Raudkepp                  00:11.44   1:45(11)   2:35(10)   3:54( 9)   7:08(10)   9:45( 9)  10:35( 9)  11:31( 9)  11:44( 9) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/4   1:45[11]   0:50[ 7]   1:19[ 8]   3:14[12]   2:37[ 7]   0:50[ 3]   0:56[ 8]   0:13[ 8] 
10.Tiit Tali                       00:12.19   1:31( 6)   2:30( 9)   4:01(10)   6:59( 9)  10:04(10)  10:59(10)  12:03(10)  12:19(10) 
   Ilves,Ilves,EST                 M50/1      1:31[ 6]   0:59[11]   1:31[12]   2:58[ 8]   3:05[14]   0:55[ 8]   1:04[15]   0:16[21] 
11.Mariethe-Piret Niglas           00:12.54   1:51(12)   2:51(11)   4:25(11)   7:34(11)  10:41(13)  11:37(11)  12:38(11)  12:54(11) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/4      1:51[12]   1:00[13]   1:34[14]   3:09[11]   3:07[15]   0:56[10]   1:01[11]   0:15[19] 
12.Indrek Ümarik                   00:13.07   2:12(17)   3:11(15)   4:40(13)   7:57(13)  10:38(12)  11:54(12)  12:51(12)  13:07(12) 
   Ilves,Ilves,EST                 M50/4      2:12[17]   0:59[11]   1:29[11]   3:17[13]   2:41[ 8]   1:16[15]   0:57[10]   0:15[15] 
13.Urmas Tammemäe                  00:13.12   1:30( 4)   3:07(14)   4:42(14)   7:59(14)  10:51(14)  11:55(13)  12:57(13)  13:12(13) 
   OK Orvand,Orvand,EST            M50/1      1:30[ 4]   1:37[22]   1:35[15]   3:17[13]   2:52[12]   1:04[13]   1:02[13]   0:15[13] 
14.Rein Kriks                      00:13.20   2:14(18)   3:17(17)   4:55(17)   7:57(12)  10:38(11)  12:03(14)  13:05(14)  13:20(14) 
   Rakvere,Rakvere OK,EST          M50/3      2:14[18]   1:03[15]   1:38[18]   3:02[10]   2:41[ 8]   1:25[18]   1:02[13]   0:15[11] 
15.Liina Vesilind                  00:14.16   2:18(19)   3:21(20)   5:05(19)   8:46(19)  11:48(15)  12:47(15)  13:59(15)  14:16(15) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/3   2:18[19]   1:03[15]   1:44[21]   3:41[18]   3:02[13]   0:59[11]   1:12[21]   0:16[22] 
16.Sigrid Ruul                     00:15.12   2:08(15)   3:06(13)   4:27(12)   8:09(15)  12:05(16)  13:56(16)  14:57(16)  15:12(16) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/2      2:08[15]   0:58[10]   1:21[ 9]   3:42[19]   3:56[19]   1:51[21]   1:01[11]   0:15[13] 
17.Liis Toomas                     00:15.21   2:00(13)   3:17(16)   5:00(18)   8:36(17)  12:11(17)  13:58(17)  15:06(17)  15:21(17) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/1   2:00[13]   1:17[21]   1:43[20]   3:36[17]   3:35[17]   1:47[20]   1:08[19]   0:15[15] 
18.Anastasija Pahhomenkova         00:15.35   2:21(21)   3:37(22)   5:13(20)   8:45(18)  12:36(18)  14:12(18)  15:19(18)  15:35(18) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/2   2:21[21]   1:16[20]   1:36[16]   3:32[16]   3:51[18]   1:36[19]   1:07[17]   0:15[18] 
19.Aleksander Pritsik              00:16.01   2:01(14)   3:04(12)   5:47(22)   9:17(20)  12:49(19)  14:42(19)  15:46(19)  16:01(19) 
   Rakvere,Rakvere OK,EST          M50/2      2:01[14]   1:03[15]   2:43[23]   3:30[15]   3:32[16]   1:53[22]   1:04[15]   0:14[10] 
20.Getter Matto                    00:16.07   2:10(16)   3:18(18)   4:55(16)   9:25(21)  13:35(20)  14:44(20)  15:52(20)  16:07(20) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/5   2:10[16]   1:08[18]   1:37[17]   4:30[22]   4:10[20]   1:09[14]   1:08[19]   0:15[20] 
21.Birgit Russka                   00:16.24   2:18(20)   3:19(19)   4:50(15)   8:32(16)  13:40(21)  15:01(21)  16:08(21)  16:24(21) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/3   2:18[20]   1:01[14]   1:31[12]   3:42[19]   5:08[23]   1:21[17]   1:07[17]   0:15[17] 
22.Rein Rooni                      00:17.51   2:26(22)   3:35(21)   5:42(21)  10:12(22)  14:48(22)  16:04(22)  17:30(22)  17:51(22) 
   OK Orvand,Orvand,EST            M50/4      2:26[22]   1:09[19]   2:07[22]   4:30[22]   4:36[22]   1:16[15]   1:26[22]   0:21[23] 
23.Kelli Nurm                      00:19.32   2:40(23)   5:24(23)   7:05(23)  10:47(23)  15:04(23)  17:37(23)  19:17(23)  19:32(23) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/2   2:40[23]   2:44[23]   1:41[19]   3:42[19]   4:17[21]   2:33[23]   1:40[23]   0:15[11] 
   Urmas Sulaoja                   Katk     
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M50/3    
   Mihkel Nahkur                   Katk     
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           M50/2    
   Brita Sander                    Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/4 
   Maire Pärn                      Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/5 
1019
3C : 1770m 6KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.46\356m  3.32\146m  4.50\497m  5.43\163m  6.55\323m  F.\55m
 1.Daisy Kudre                     00:10.08   1:34( 2)   3:43( 1)   4:30( 1)   7:06( 1)   8:56( 1)   9:56( 1)  10:08( 1) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/3      1:34[ 2]   2:09[ 1]   0:47[ 1]   2:36[ 1]   1:50[ 1]   1:00[ 1]   0:12[ 1] 
 2.Evely Kaasiku                   00:11.08   1:40( 4)   4:15( 4)   5:06( 4)   7:53( 2)   9:49( 2)  10:53( 2)  11:08( 2) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/5      1:40[ 4]   2:35[ 4]   0:51[ 4]   2:47[ 4]   1:56[ 3]   1:04[ 4]   0:14[ 9] 
 3.Doris Kudre                     00:11.10   1:47( 9)   4:12( 3)   5:02( 3)   8:00( 5)   9:56( 3)  10:57( 3)  11:10( 3) 
   Värska OK Peko,Peko,EST         N21/6      1:47[ 9]   2:25[ 2]   0:50[ 2]   2:58[ 6]   1:56[ 3]   1:01[ 2]   0:13[ 4] 
 4.Katrina Ojavee                  00:11.19   1:38( 3)   4:22( 5)   5:12( 5)   7:58( 3)  10:04( 4)  11:06( 4)  11:19( 4) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/5      1:38[ 3]   2:44[ 6]   0:50[ 2]   2:46[ 3]   2:06[ 5]   1:02[ 3]   0:12[ 3] 
 5.Emily Raudkepp                  00:11.38   1:46( 7)   4:35( 8)   5:27( 6)   8:22( 7)  10:14( 5)  11:23( 5)  11:38( 5) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/6   1:46[ 7]   2:49[ 8]   0:52[ 5]   2:55[ 5]   1:52[ 2]   1:09[ 9]   0:14[ 8] 
 6.Epp Paalberg                    00:11.41   1:46( 8)   4:27( 6)   5:31( 8)   8:15( 6)  10:23( 6)  11:28( 6)  11:41( 6) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/4   1:46[ 8]   2:41[ 5]   1:04[ 8]   2:44[ 2]   2:08[ 6]   1:05[ 5]   0:12[ 2] 
 7.Jonne Rooma                     00:11.53   1:18( 1)   3:45( 2)   4:52( 2)   8:00( 4)  10:32( 7)  11:40( 7)  11:53( 7) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/1      1:18[ 1]   2:27[ 3]   1:07[ 9]   3:08[ 8]   2:32[10]   1:08[ 7]   0:13[ 6] 
 8.Kaisa Sander                    00:12.27   1:45( 6)   4:32( 7)   5:30( 7)   8:40( 8)  11:05( 8)  12:13( 8)  12:27( 8) 
   Ilves,Ilves,EST                 N21/4      1:45[ 6]   2:47[ 7]   0:58[ 7]   3:10[ 9]   2:25[ 9]   1:08[ 7]   0:14[ 7] 
 9.Kaisa Rooba                     00:12.44   1:44( 5)   4:39( 9)   5:35( 9)   9:07( 9)  11:26( 9)  12:31( 9)  12:44( 9) 
   Rakvere,Rakv,EST                N18/20/5   1:44[ 5]   2:55[10]   0:56[ 6]   3:32[12]   2:19[ 7]   1:05[ 5]   0:13[ 5] 
10.Sigrid Ruul                     00:13.07   2:15(11)   5:08(10)   6:15(10)   9:19(10)  11:42(10)  12:51(10)  13:07(10) 
   JOKA,JOKA,EST                   N21/6      2:15[11]   2:53[ 9]   1:07[ 9]   3:04[ 7]   2:23[ 8]   1:09[ 9]   0:15[13] 
11.Mariethe-Piret Niglas           00:14.21   2:09(10)   5:51(12)   7:01(12)  10:14(11)  12:49(11)  14:06(11)  14:21(11) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N21/2      2:09[10]   3:42[12]   1:10[12]   3:13[10]   2:35[11]   1:17[11]   0:14[10] 
12.Liina Vesilind                  00:15.26   2:22(12)   5:26(11)   6:35(11)  10:21(12)  13:41(12)  15:10(12)  15:26(12) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/1   2:22[12]   3:04[11]   1:09[11]   3:46[13]   3:20[17]   1:29[16]   0:16[18] 
13.Anastasija Pahhomenkova         00:17.05   3:14(17)   7:01(14)   8:14(13)  11:38(13)  15:30(13)  16:49(13)  17:05(13) 
   SRD,SRD,EST                     N18/20/4   3:14[17]   3:47[13]   1:13[13]   3:24[11]   3:52[18]   1:19[12]   0:15[15] 
14.Getter Matto                    00:17.19   2:43(16)   7:08(15)   8:38(14)  12:29(14)  15:40(14)  17:03(14)  17:19(14) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/3   2:43[16]   4:25[16]   1:30[17]   3:51[14]   3:11[15]   1:23[15]   0:15[11] 
15.Kelli Nurm                      00:17.52   2:42(15)   7:54(16)   9:09(15)  13:02(15)  16:06(15)  17:36(15)  17:52(15) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/6   2:42[15]   5:12[17]   1:15[14]   3:53[16]   3:04[13]   1:30[17]   0:15[12] 
16.Birgit Russka                   00:18.29   2:35(14)   6:59(13)   9:40(16)  13:45(17)  16:53(17)  18:13(16)  18:29(16) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N18/20/5   2:35[14]   4:24[15]   2:41[18]   4:05[17]   3:08[14]   1:20[13]   0:16[16] 
17.Laura-Liis Kütt                 00:18.53   3:54(18)   8:15(17)   9:41(17)  13:32(16)  16:47(16)  18:36(17)  18:53(17) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/2   3:54[18]   4:21[14]   1:26[16]   3:51[14]   3:15[16]   1:49[18]   0:16[17] 
18.Liis Toomas                     00:21.16   2:29(13)  11:16(18)  12:35(18)  16:47(18)  19:39(18)  21:00(18)  21:16(18) 
   Peko,Peko,EST                   N18/20/3   2:29[13]   8:47[18]   1:19[15]   4:12[18]   2:52[12]   1:21[14]   0:15[13] 
   Maire Pärn                      Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/1 
   Brita Sander                    Ei start 
   Ilves,Ilves,EST                 N18/20/2 
1020
4A : 1810m 8KP
   Nimi                                       1.60\230m  2.34\281m  3.32\177m  4.49\375m  5.50\157m  6.51\159m  7.59\109m  8.55\268m  F.\55m
 1.Sander Pritsik                  00:11.58   2:07( 5)   4:14( 2)   5:55( 3)   7:52( 2)   9:00( 2)  10:22( 1)  10:58( 1)  11:47( 1)  11:58( 1) 
   Rakvere I,Rakv,EST              M14/16/3   2:07[ 5]   2:07[ 1]   1:41[ 7]   1:57[ 1]   1:08[ 2]   1:22[ 1]   0:36[ 1]   0:49[ 1]   0:11[ 1] 
 2.Olle Ilmar Jaama                00:12.23   1:48( 2)   4:15( 3)   5:36( 2)   7:52( 1)   9:12( 3)  10:42( 3)  11:22( 3)  12:12( 2)  12:23( 2) 
   Peko I,Peko,EST                 M14/16/1   1:48[ 2]   2:27[ 4]   1:21[ 2]   2:16[ 4]   1:20[ 8]   1:30[ 3]   0:40[ 2]   0:50[ 2]   0:11[ 3] 
 3.Siim Turban                     00:12.28   1:46( 1)   4:06( 1)   5:21( 1)   7:54( 3)   8:55( 1)  10:29( 2)  11:16( 2)  12:15( 3)  12:28( 3) 
   Rakvere II,Rakv,EST             M14/16/1   1:46[ 1]   2:20[ 3]   1:15[ 1]   2:33[ 9]   1:01[ 1]   1:34[ 4]   0:47[ 5]   0:59[ 7]   0:13[ 5] 
 4.Ragnar Rooba                    00:13.43   3:12(14)   5:20( 7)   7:06( 6)   9:17( 6)  10:33( 6)  11:58( 5)  12:38( 5)  13:30( 4)  13:43( 4) 
   Rakvere I,Rakv,EST              M14/16/2   3:12[14]   2:08[ 2]   1:46[ 9]   2:11[ 2]   1:16[ 5]   1:25[ 2]   0:40[ 2]   0:52[ 3]   0:12[ 4] 
 5.Hando Allmann                   00:13.54   1:58( 3)   4:43( 4)   6:14( 4)   8:44( 4)  10:03( 4)  11:50( 4)  12:38( 4)  13:40( 5)  13:54( 5) 
   OK Võru,Võru,EST                M14/16/1   1:58[ 3]   2:45[ 6]   1:31[ 3]   2:30[ 6]   1:19[ 7]   1:47[10]   0:48[ 6]   1:02[13]   0:14[14] 
 6.Markus Sulg                     00:14.34   2:03( 4)   4:47( 5)   6:20( 5)   8:53( 5)  10:25( 5)  12:10( 6)  13:18( 6)  14:20( 6)  14:34( 6) 
   JOKA III,JOKA,EST               M14/16/1   2:03[ 4]   2:44[ 5]   1:33[ 4]   2:33[ 9]   1:32[14]   1:45[ 7]   1:08[18]   1:02[13]   0:14[12] 
 7.Jürgen Joonas                   00:15.16   2:43( 9)   5:35( 8)   7:26( 8)   9:59( 8)  11:12( 8)  12:51( 7)  13:59( 7)  15:02( 7)  15:16( 7) 
   OK Võru,Võru,EST                M14/16/4   2:43[ 9]   2:52[ 7]   1:51[11]   2:33[ 9]   1:13[ 3]   1:39[ 5]   1:08[18]   1:03[15]   0:14[10] 
 8.Timo Kudre                      00:15.27   2:15( 6)   5:11( 6)   7:12( 7)   9:44( 7)  10:57( 7)  13:22( 8)  14:13( 8)  15:13( 8)  15:27( 8) 
   Peko I,Peko,EST                 M14/16/4   2:15[ 6]   2:56[ 8]   2:01[15]   2:32[ 8]   1:13[ 3]   2:25[22]   0:51[10]   1:00[ 9]   0:14[10] 
 9.Aleksander Kepler               00:15.59   2:53(11)   5:54(10)   7:52(10)  10:36(10)  11:54( 9)  13:43( 9)  14:39( 9)  15:44( 9)  15:59( 9) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/16/3   2:53[11]   3:01[ 9]   1:58[13]   2:44[14]   1:18[ 6]   1:49[12]   0:56[13]   1:05[17]   0:14[16] 
10.Raiko Marrandi                  00:16.18   2:33( 8)   5:53( 9)   7:50( 9)  10:35( 9)  12:00(10)  13:51(10)  14:58(10)  16:02(10)  16:18(10) 
   JOKA III,JOKA,EST               M14/16/4   2:33[ 8]   3:20[12]   1:57[12]   2:45[15]   1:25[12]   1:51[13]   1:07[17]   1:04[16]   0:15[17] 
11.Samuel Kolsar                   00:17.00   2:54(12)   5:55(11)   8:35(12)  11:28(12)  12:50(11)  14:58(11)  15:46(11)  16:46(11)  17:00(11) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/16/3   2:54[12]   3:01[ 9]   2:40[19]   2:53[18]   1:22[10]   2:08[17]   0:48[ 6]   1:00[ 9]   0:13[ 8] 
12.Martin Erik Maripuu             00:17.04   4:15(18)   7:54(17)   9:30(14)  11:44(13)  13:09(13)  15:03(12)  15:55(12)  16:51(12)  17:04(12) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/16/2   4:15[18]   3:39[15]   1:36[ 5]   2:14[ 3]   1:25[12]   1:54[14]   0:52[12]   0:56[ 4]   0:13[ 6] 
13.Mattias Maidla                  00:17.35   3:08(13)   6:23(12)   8:08(11)  11:13(11)  12:52(12)  15:03(12)  16:06(13)  17:19(13)  17:35(13) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/16/4   3:08[13]   3:15[11]   1:45[ 8]   3:05[20]   1:39[17]   2:11[18]   1:03[16]   1:13[18]   0:15[18] 
14.Maanus Udam                     00:17.50   3:13(15)   6:58(15)   9:37(15)  12:25(15)  14:11(15)  15:57(14)  16:37(14)  17:36(14)  17:50(14) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M14/16/4   3:13[15]   3:45[16]   2:39[18]   2:48[17]   1:46[20]   1:46[ 9]   0:40[ 2]   0:59[ 7]   0:14[ 9] 
15.Christopher Lään                00:18.33   2:21( 7)   6:45(13)  10:33(16)  13:16(16)  14:50(17)  16:37(16)  17:26(16)  18:22(15)  18:33(15) 
   Rakvere II,Rakv,EST             M14/16/4   2:21[ 7]   4:24[19]   3:48[22]   2:43[13]   1:34[15]   1:47[10]   0:49[ 8]   0:56[ 4]   0:11[ 2] 
16.Mihkel Mahla                    00:18.47   2:50(10)   7:19(16)   9:18(13)  12:13(14)  13:49(14)  16:01(15)  17:03(15)  18:29(16)  18:47(16) 
   Peko II,Peko,EST                M14/16/2   2:50[10]   4:29[21]   1:59[14]   2:55[19]   1:36[16]   2:12[19]   1:02[15]   1:26[24]   0:17[22] 
17.Georg Paal                      00:18.56   5:00(20)   9:10(18)  10:56(17)  13:26(17)  14:46(16)  16:43(17)  17:41(17)  18:42(17)  18:56(17) 
   JOKA II,JOKA,EST                M14/16/2   5:00[20]   4:10[18]   1:46[ 9]   2:30[ 6]   1:20[ 8]   1:57[15]   0:58[14]   1:01[11]   0:14[12] 
18.Mattias Võsupärg                00:21.08   8:28(24)  11:56(23)  13:35(19)  16:02(19)  17:24(18)  19:04(18)  19:54(18)  20:55(18)  21:08(18) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/16/2   8:28[24]   3:28[13]   1:39[ 6]   2:27[ 5]   1:22[10]   1:40[ 6]   0:50[ 9]   1:01[11]   0:13[ 6] 
19.Mehis Udam                      00:21.51   7:12(22)  11:14(21)  13:41(20)  16:15(20)  18:02(20)  19:47(19)  20:38(19)  21:36(19)  21:51(19) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M14/16/1   7:12[22]   4:02[17]   2:27[16]   2:34[12]   1:47[21]   1:45[ 7]   0:51[10]   0:58[ 6]   0:15[19] 
20.Chris Marcus Krahv              00:23.28   7:05(21)  11:29(22)  14:26(21)  17:11(21)  18:54(21)  20:52(20)  22:01(20)  23:14(20)  23:28(20) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   M14/16/1   7:05[21]   4:24[19]   2:57[21]   2:45[15]   1:43[19]   1:58[16]   1:09[20]   1:13[18]   0:14[15] 
21.Geteli Hanni                    00:24.59   3:23(16)   6:57(14)  12:20(18)  15:45(18)  17:53(19)  21:39(21)  23:22(21)  24:41(21)  24:59(21) 
   OK Põlva Kobras IV,Kobras,EST   M14/16/3   3:23[16]   3:34[14]   5:23[24]   3:25[22]   2:08[24]   3:46[24]   1:43[24]   1:19[21]   0:17[23] 
22.Anni Linnus                     00:27.04   4:07(17)   9:45(19)  15:13(22)  19:01(22)  21:03(22)  24:04(22)  25:31(22)  26:47(22)  27:04(22) 
   Peko II,Peko,EST                M14/16/3   4:07[17]   5:38[24]   5:28[25]   3:48[23]   2:02[23]   3:01[23]   1:27[23]   1:16[20]   0:17[20] 
23.Siim Roht                       00:29.15   9:08(25)  14:06(25)  16:54(24)  22:17(24)  24:09(23)  26:21(23)  27:34(23)  28:56(23)  29:15(23) 
   OK Põlva Kobras IV,Kobras,EST   M14/16/2   9:08[25]   4:58[22]   2:48[20]   5:23[25]   1:52[22]   2:12[19]   1:13[21]   1:22[22]   0:18[24] 
24.Artur Soo                       00:34.10   7:43(23)  13:29(24)  16:01(23)  20:29(23)  24:44(24)  29:12(24)  31:17(24)  33:43(24)  34:10(24) 
   JOKA II,JOKA,EST                M14/16/3   7:43[23]   5:46[25]   2:32[17]   4:28[24]   4:15[25]   4:28[25]   2:05[25]   2:26[25]   0:26[25] 
25.Andri Kepler                    00:38.23  12:58(26)  23:43(26)  28:21(25)  31:32(25)  33:14(25)  35:26(25)  36:42(25)  38:06(25)  38:23(25) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/16/1  12:58[26]  10:45[26]   4:38[23]   3:11[21]   1:42[18]   2:12[19]   1:16[22]   1:24[23]   0:17[20] 
   Laur-Rogert Sulg                Vale KP    4:33(19)   9:50(20) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   M14/16/4   4:33[19]   5:17[23] 
1021
4B : 1800m 7KP
   Nimi                                       1.37\241m  2.38\265m  3.39\171m  4.40\206m  5.53\215m  6.43\324m  7.55\323m  F.\55m
 1.Sander Pritsik                  00:09.14   0:58( 1)   2:02( 1)   3:02( 1)   4:44( 1)   5:55( 1)   8:04( 1)   9:04( 1)   9:14( 1) 
   Rakvere I,Rakv,EST              M14/16/1   0:58[ 1]   1:04[ 1]   1:00[ 1]   1:42[ 2]   1:11[ 2]   2:09[ 1]   1:00[ 1]   0:10[ 1] 
 2.Ragnar Rooba                    00:10.53   2:01(14)   3:09( 4)   4:14( 3)   5:54( 2)   7:20( 2)   9:34( 2)  10:40( 2)  10:53( 2) 
   Rakvere I,Rakv,EST              M14/16/4   2:01[14]   1:08[ 2]   1:05[ 2]   1:40[ 1]   1:26[13]   2:14[ 3]   1:06[ 4]   0:12[ 5] 
 3.Olle Ilmar Jaama                00:11.10   1:51( 8)   3:13( 5)   4:23( 5)   6:31( 5)   7:44( 5)   9:53( 3)  10:57( 3)  11:10( 3) 
   Peko I,Peko,EST                 M14/16/3   1:51[ 8]   1:22[ 5]   1:10[ 3]   2:08[14]   1:13[ 3]   2:09[ 1]   1:04[ 2]   0:13[ 6] 
 4.Ingrit Kala                     00:11.16   1:40( 4)   3:05( 3)   4:20( 4)   6:15( 3)   7:25( 3)   9:57( 4)  11:02( 4)  11:16( 4) 
   Peko,Peko,EST                   N40/6      1:40[ 4]   1:25[ 9]   1:15[ 7]   1:55[ 3]   1:10[ 1]   2:32[ 4]   1:05[ 3]   0:13[ 8] 
 5.Siim Turban                     00:12.12   1:49( 6)   3:00( 2)   4:10( 2)   6:17( 4)   7:39( 4)  10:35( 5)  11:57( 5)  12:12( 5) 
   Rakvere II,Rakv,EST             M14/16/3   1:49[ 6]   1:11[ 3]   1:10[ 3]   2:07[11]   1:22[ 7]   2:56[10]   1:22[21]   0:14[20] 
 6.Mehis Udam                      00:12.27   2:04(17)   3:26(11)   4:58(10)   6:54( 8)   8:23( 8)  11:05( 6)  12:14( 6)  12:27( 6) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M14/16/3   2:04[17]   1:22[ 5]   1:32[18]   1:56[ 4]   1:29[14]   2:42[ 6]   1:09[ 6]   0:13[ 8] 
 7.Epp Käpa                        00:12.40   2:02(15)   3:24( 9)   5:01(11)   7:01( 9)   8:25( 9)  11:08( 7)  12:26( 7)  12:40( 7) 
   Peko,Peko,EST                   N40/3      2:02[15]   1:22[ 5]   1:37[20]   2:00[ 5]   1:24[10]   2:43[ 7]   1:18[16]   0:14[14] 
 8.Mattias Võsupärg                00:13.02   1:59(11)   3:30(13)   4:56( 9)   7:07(10)   8:36(10)  11:32( 8)  12:50( 8)  13:02( 8) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/16/4   1:59[11]   1:31[13]   1:26[16]   2:11[15]   1:29[14]   2:56[10]   1:18[16]   0:12[ 3] 
 9.Raili Rooba                     00:13.08   2:11(19)   3:55(18)   5:19(14)   7:33(15)   8:55(13)  11:39( 9)  12:53( 9)  13:08( 9) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/6      2:11[19]   1:44[18]   1:24[14]   2:14[20]   1:22[ 7]   2:44[ 8]   1:14[14]   0:15[22] 
10.Merike Mets                     00:13.11   1:51( 7)   3:23( 7)   4:40( 7)   6:43( 7)   8:17( 7)  11:45(10)  12:57(10)  13:11(10) 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/1      1:51[ 7]   1:32[14]   1:17[ 9]   2:03[ 9]   1:34[23]   3:28[21]   1:12[ 8]   0:14[14] 
11.Martin Erik Maripuu             00:13.18   2:11(20)   3:52(16)   5:07(12)   7:46(18)   9:18(18)  11:58(11)  13:05(11)  13:18(11) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/16/4   2:11[20]   1:41[17]   1:15[ 7]   2:39[26]   1:32[19]   2:40[ 5]   1:07[ 5]   0:12[ 3] 
12.Timo Kudre                      00:13.29   2:01(12)   4:12(23)   5:30(18)   7:30(12)   8:53(12)  12:03(12)  13:16(12)  13:29(12) 
   Peko I,Peko,EST                 M14/16/2   2:01[12]   2:11[25]   1:18[11]   2:00[ 5]   1:23[ 9]   3:10[14]   1:13[12]   0:13[ 7] 
13.Christopher Lään                00:13.36   2:08(18)   3:23( 8)   4:42( 8)   7:31(14)   8:56(14)  12:13(13)  13:25(13)  13:36(13) 
   Rakvere II,Rakv,EST             M14/16/2   2:08[18]   1:15[ 4]   1:19[12]   2:49[27]   1:25[12]   3:17[16]   1:12[ 8]   0:11[ 2] 
14.Georg Paal                      00:13.47   2:18(23)   3:45(15)   5:20(15)   7:31(13)   9:05(15)  12:20(14)  13:33(14)  13:47(14) 
   JOKA II,JOKA,EST                M14/16/4   2:18[23]   1:27[10]   1:35[19]   2:11[15]   1:34[23]   3:15[15]   1:13[12]   0:14[16] 
15.Margit Rõõm                     00:13.53   1:54( 9)   3:56(19)   5:24(16)   7:26(11)   8:47(11)  12:26(15)  13:38(15)  13:53(15) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/5      1:54[ 9]   2:02[22]   1:28[17]   2:02[ 7]   1:21[ 5]   3:39[22]   1:12[ 8]   0:14[20] 
16.Jürgen Joonas                   00:14.12   2:17(22)   4:55(28)   6:08(21)   8:20(20)   9:41(19)  12:48(18)  13:58(17)  14:12(16) 
   OK Võru,Võru,EST                M14/16/2   2:17[22]   2:38[32]   1:13[ 5]   2:12[17]   1:21[ 5]   3:07[13]   1:10[ 7]   0:13[11] 
17.Raiko Marrandi                  00:14.13   2:35(30)   4:05(20)   5:27(17)   7:39(17)   9:12(16)  12:38(17)  13:59(18)  14:13(17) 
   JOKA III,JOKA,EST               M14/16/2   2:35[30]   1:30[12]   1:22[13]   2:12[17]   1:33[21]   3:26[18]   1:21[20]   0:13[ 8] 
18.Samuel Kolsar                   00:14.14   1:33( 3)   3:37(14)   5:18(13)   7:36(16)   9:15(17)  12:33(16)  13:58(16)  14:14(18) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   M14/16/1   1:33[ 3]   2:04[23]   1:41[22]   2:18[23]   1:39[27]   3:18[17]   1:25[25]   0:16[27] 
19.Saima Värton                    00:14.29   1:46( 5)   3:21( 6)   4:38( 6)   6:40( 6)   8:14( 6)  12:55(19)  14:13(19)  14:29(19) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/1      1:46[ 5]   1:35[15]   1:17[ 9]   2:02[ 7]   1:34[23]   4:41[31]   1:18[16]   0:16[26] 
20.Hando Allmann                   00:15.30   2:03(16)   3:25(10)   7:30(27)   9:43(24)  11:13(24)  13:57(20)  15:16(20)  15:30(20) 
   OK Võru,Võru,EST                M14/16/3   2:03[16]   1:22[ 5]   4:05[33]   2:13[19]   1:30[17]   2:44[ 8]   1:19[19]   0:14[16] 
21.Kadre Maalma                    00:15.42   2:31(28)   4:11(22)   6:00(20)   8:31(21)  10:03(20)  13:57(21)  15:24(21)  15:42(21) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/4      2:31[28]   1:40[16]   1:49[24]   2:31[25]   1:32[19]   3:54[26]   1:27[27]   0:18[30] 
22.Chris Marcus Krahv              00:16.08   2:44(32)   5:12(30)   7:13(26)   9:19(23)  10:56(23)  14:22(22)  15:53(22)  16:08(22) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   M14/16/3   2:44[32]   2:28[28]   2:01[27]   2:06[10]   1:37[26]   3:26[18]   1:31[28]   0:15[23] 
23.Maanus Udam                     00:16.11   2:28(26)   5:05(29)   7:30(27)  10:20(27)  11:44(26)  14:43(24)  15:57(23)  16:11(23) 
   JOKA I,JOKA,EST                 M14/16/2   2:28[26]   2:37[30]   2:25[31]   2:50[28]   1:24[10]   2:59[12]   1:14[14]   0:14[12] 
24.Helen Mast                      00:16.21   2:19(24)   4:05(21)   5:52(19)   8:17(19)  10:15(21)  14:41(23)  16:06(24)  16:21(24) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/5      2:19[24]   1:46[19]   1:47[23]   2:25[24]   1:58[32]   4:26[30]   1:25[25]   0:14[18] 
25.Markus Sulg                     00:16.44   2:01(13)   3:28(12)   7:51(31)   9:58(26)  11:27(25)  15:06(25)  16:30(25)  16:44(25) 
   JOKA III,JOKA,EST               M14/16/3   2:01[13]   1:27[10]   4:23[34]   2:07[11]   1:29[14]   3:39[22]   1:24[24]   0:14[13] 
26.Mihkel Mahla                    00:17.28   2:30(27)   4:51(26)   6:48(22)   9:50(25)  11:45(27)  15:27(26)  17:11(26)  17:28(26) 
   Peko II,Peko,EST                M14/16/4   2:30[27]   2:21[27]   1:57[26]   3:02[30]   1:55[31]   3:42[25]   1:44[30]   0:17[29] 
27.Mattias Maidla                  00:18.02   2:35(29)   4:21(24)   8:49(33)  11:04(31)  12:44(31)  16:25(28)  17:47(27)  18:02(27) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/16/2   2:35[29]   1:46[19]   4:28[35]   2:15[22]   1:40[28]   3:41[24]   1:22[21]   0:15[25] 
28.Reet Johanson                   00:18.20   2:41(31)   5:46(33)   7:41(30)  10:35(29)  12:29(28)  16:23(27)  18:01(28)  18:20(28) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/2      2:41[31]   3:05[34]   1:55[25]   2:54[29]   1:54[30]   3:54[26]   1:38[29]   0:19[31] 
29.Aleksander Kepler               00:18.23   1:24( 2)   5:38(32)   6:51(23)   8:58(22)  10:31(22)  16:47(29)  18:09(29)  18:23(29) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    M14/16/1   1:24[ 2]   4:14[36]   1:13[ 5]   2:07[11]   1:33[21]   6:16[32]   1:22[21]   0:14[18] 
30.Artur Soo                       00:19.06   2:28(25)   4:43(25)   7:02(24)  10:32(28)  12:40(30)  16:53(30)  18:46(30)  19:06(30) 
   JOKA II,JOKA,EST                M14/16/1   2:28[25]   2:15[26]   2:19[29]   3:30[33]   2:08[33]   4:13[28]   1:53[32]   0:20[32] 
31.Anni Linnus                     00:19.16   2:13(21)   4:55(27)   7:34(29)  10:43(30)  12:31(29)  16:56(31)  18:59(31)  19:16(31) 
   Peko II,Peko,EST                M14/16/1   2:13[21]   2:42[33]   2:39[32]   3:09[31]   1:48[29]   4:25[29]   2:03[33]   0:17[28] 
32.Evelyn Himma                    00:24.15  12:21(37)  14:27(36)  15:51(36)  18:05(34)  19:22(34)  22:48(32)  24:00(32)  24:15(32) 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/4     12:21[37]   2:06[24]   1:24[14]   2:14[20]   1:17[ 4]   3:26[18]   1:12[ 8]   0:15[23] 
33.Geteli Hanni                    00:27.15   1:56(10)   3:54(17)  12:41(35)  15:55(33)  18:04(33)  24:26(33)  26:44(33)  27:15(33) 
   OK Põlva Kobras IV,Kobras,EST   M14/16/1   1:56[10]   1:58[21]   8:47[36]   3:14[32]   2:09[34]   6:22[33]   2:18[34]   0:31[34] 
34.Siim Roht                       00:29.37   3:19(34)   6:42(35)   8:53(34)  15:13(32)  16:44(32)  27:25(34)  29:16(34)  29:37(34) 
   OK Põlva Kobras IV,Kobras,EST   M14/16/4   3:19[34]   3:23[35]   2:11[28]   6:20[34]   1:31[18]  10:41[34]   1:51[31]   0:21[33] 
   Andri Kepler                    Vale KP    2:55(33)   5:26(31)   7:03(25) 
   OK Põlva Kobras III,Kobras,EST  M14/16/3   2:55[33]   2:31[29]   1:37[20] 
   Laura-Liis Kütt                 Vale KP    3:30(35) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N18/20/6   3:30[35] 
   Laur-Rogert Sulg                Vale KP    3:40(36)   6:17(34)   8:40(32) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   M14/16/2   3:40[36]   2:37[30]   2:23[30] 
1022
5A : 1390m 5KP
   Nimi                                       1.49\168m  2.50\157m  3.41\378m  4.43\303m  5.55\323m  F.\55m
 1.Mari Linnus                     00:08.51   1:48( 5)   2:56( 3)   5:19( 2)   7:23( 1)   8:38( 1)   8:51( 1) 
   Peko,Peko,EST                   N14/16/2   1:48[ 5]   1:08[ 2]   2:23[ 2]   2:04[ 1]   1:15[ 3]   0:13[ 2] 
 2.Epp Käpa                        00:09.36   2:00(10)   3:12( 4)   5:34( 4)   8:08( 3)   9:21( 2)   9:36( 2) 
   Peko,Peko,EST                   N40/5      2:00[10]   1:12[ 5]   2:22[ 1]   2:34[ 5]   1:13[ 2]   0:15[ 8] 
 3.Merike Mets                     00:10.21   1:59( 9)   3:31(10)   6:10( 7)   8:54( 6)  10:06( 3)  10:21( 3) 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/5      1:59[ 9]   1:32[10]   2:39[ 6]   2:44[ 7]   1:12[ 1]   0:15[ 8] 
 4.Raili Rooba                     00:10.23   1:57( 8)   3:20( 5)   6:01( 5)   8:36( 5)  10:07( 4)  10:23( 4) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/4      1:57[ 8]   1:23[ 8]   2:41[ 8]   2:35[ 6]   1:31[10]   0:15[15] 
 5.Aigi Einmaa                     00:10.33   1:41( 2)   2:52( 2)   5:32( 3)   8:28( 4)  10:19( 5)  10:33( 5) 
   Rakvere,Rakv,EST                N14/16/1   1:41[ 2]   1:11[ 4]   2:40[ 7]   2:56[ 8]   1:51[22]   0:14[ 6] 
 6.Evelyn Himma                    00:10.35   2:24(16)   3:41(12)   6:44(11)   9:05( 7)  10:20( 6)  10:35( 6) 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/6      2:24[16]   1:17[ 6]   3:03[14]   2:21[ 3]   1:15[ 3]   0:14[ 7] 
 7.Margit Rõõm                     00:10.46   1:40( 1)   3:25( 6)   6:09( 6)   9:06( 8)  10:32( 7)  10:46( 7) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/1      1:40[ 1]   1:45[17]   2:44[ 9]   2:57[ 9]   1:26[ 8]   0:14[ 4] 
 8.Leana Jete Korb                 00:11.22   1:56( 7)   3:30( 9)   6:28(10)   9:26( 9)  11:07( 8)  11:22( 8) 
   Peko,Peko,EST                   N14/16/3   1:56[ 7]   1:34[12]   2:58[12]   2:58[10]   1:41[18]   0:15[10] 
 9.Hanna Lora Traagel              00:11.36   1:50( 6)   3:25( 6)   6:25( 9)   9:41(10)  11:21( 9)  11:36( 9) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/16/1   1:50[ 6]   1:35[13]   3:00[13]   3:16[14]   1:40[17]   0:15[12] 
10.Greta-Maria Pisarev             00:11.42   1:44( 3)   3:26( 8)   6:16( 8)   9:48(11)  11:27(10)  11:42(10) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N14/16/1   1:44[ 3]   1:42[16]   2:50[10]   3:32[16]   1:39[16]   0:15[12] 
11.Helen Mast                      00:11.52   2:25(17)   3:58(13)   7:01(13)  10:13(12)  11:37(11)  11:52(11) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/3      2:25[17]   1:33[11]   3:03[14]   3:12[12]   1:24[ 6]   0:15[11] 
12.Anete Saar                      00:12.17   2:16(13)   3:33(11)   6:56(12)  10:26(13)  11:58(12)  12:17(12) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/16/3   2:16[13]   1:17[ 6]   3:23[17]   3:30[15]   1:32[12]   0:19[21] 
13.Laura Lään                      00:12.43   2:00(11)   5:11(19)   7:49(15)  11:04(15)  12:29(14)  12:43(13) 
   Rakvere,Rakv,EST                N14/16/4   2:00[11]   3:11[23]   2:38[ 5]   3:15[13]   1:25[ 7]   0:13[ 2] 
14.Kadre Maalma                    00:12.43   2:24(15)   4:05(14)   7:17(14)  10:50(14)  12:25(13)  12:43(14) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/2      2:24[15]   1:41[15]   3:12[16]   3:33[17]   1:35[14]   0:18[19] 
15.Saima Värton                    00:13.09   2:07(12)   5:57(22)   8:54(20)  11:22(16)  12:53(15)  13:09(15) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/3      2:07[12]   3:50[24]   2:57[11]   2:28[ 4]   1:31[10]   0:16[16] 
16.Regina Poom                     00:13.24   2:55(20)   5:07(18)   8:38(19)  11:47(20)  13:10(16)  13:24(16) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N14/16/4   2:55[20]   2:12[22]   3:31[18]   3:09[11]   1:23[ 5]   0:14[ 4] 
17.Kairiin Märtson                 00:13.27   4:35(22)   5:43(21)   8:12(18)  11:45(19)  13:14(17)  13:27(17) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/16/2   4:35[22]   1:08[ 2]   2:29[ 3]   3:33[17]   1:29[ 9]   0:13[ 1] 
18.Anita Laanejõe                  00:13.36   2:23(14)   4:11(15)   8:03(16)  11:36(17)  13:18(18)  13:36(18) 
   OK Võru,Võru,EST                N14/16/3   2:23[14]   1:48[18]   3:52[22]   3:33[17]   1:42[20]   0:17[18] 
19.Reet Johanson                   00:13.44   2:46(19)   4:14(16)   8:05(17)  11:44(18)  13:22(19)  13:44(19) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/6      2:46[19]   1:28[ 9]   3:51[21]   3:39[20]   1:38[15]   0:21[23] 
20.Kristina Haug                   00:15.06   3:37(21)   5:30(20)   9:19(21)  13:01(21)  14:48(20)  15:06(20) 
   OK Võru,Võru,EST                N14/16/2   3:37[21]   1:53[19]   3:49[20]   3:42[21]   1:47[21]   0:17[17] 
21.Helina Saega                    00:17.08   4:38(23)   6:13(23)  11:16(24)  15:08(22)  16:49(21)  17:08(21) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   N14/16/4   4:38[23]   1:35[13]   5:03[24]   3:52[22]   1:41[18]   0:19[21] 
22.Kristiin Kalle                  00:17.11   5:02(24)   7:00(24)  10:34(23)  15:22(23)  16:56(22)  17:11(22) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/16/4   5:02[24]   1:58[21]   3:34[19]   4:48[23]   1:34[13]   0:15[12] 
23.Angela Mõttus                   00:19.21   2:40(18)   4:33(17)   9:30(22)  16:33(24)  19:03(23)  19:21(23) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   N14/16/1   2:40[18]   1:53[19]   4:57[23]   7:03[24]   2:30[23]   0:18[20] 
   Ingrit Kala                     Vale KP    1:46( 4)   2:48( 1)   5:18( 1)   7:29( 2) 
   Peko,Peko,EST                   N40/2      1:46[ 4]   1:02[ 1]   2:30[ 4]   2:11[ 2] 
1023
5B : 1610m 6KP
   Nimi                                       1.37\241m  2.57\380m   3.40\77m  4.53\215m  5.43\324m  6.55\323m  F.\55m
 1.Ingrit Kala                     00:10.02   1:41( 2)   4:09( 2)   4:49( 1)   6:06( 1)   8:42( 1)   9:48( 1)  10:02( 1) 
   Peko,Peko,EST                   N40/4      1:41[ 2]   2:28[ 4]   0:40[ 5]   1:17[ 2]   2:36[ 1]   1:06[ 2]   0:13[ 4] 
 2.Saima Värton                    00:10.31   2:01( 6)   4:27( 4)   5:05( 3)   6:18( 2)   9:05( 2)  10:15( 2)  10:31( 2) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/5      2:01[ 6]   2:26[ 3]   0:38[ 3]   1:13[ 1]   2:47[ 3]   1:10[ 3]   0:15[10] 
 3.Mari Linnus                     00:11.11   1:49( 3)   5:15(11)   5:48( 7)   7:12( 6)   9:54( 4)  10:58( 3)  11:11( 3) 
   Peko,Peko,EST                   N14/16/4   1:49[ 3]   3:26[15]   0:33[ 1]   1:24[ 5]   2:42[ 2]   1:04[ 1]   0:13[ 2] 
 4.Raili Rooba                     00:11.30   2:05( 9)   4:23( 3)   5:13( 4)   6:53( 3)   9:45( 3)  11:15( 4)  11:30( 4) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/2      2:05[ 9]   2:18[ 2]   0:50[12]   1:40[11]   2:52[ 4]   1:30[11]   0:14[ 6] 
 5.Margit Rõõm                     00:11.32   2:01( 5)   4:42( 5)   5:30( 6)   7:04( 5)  10:02( 5)  11:17( 5)  11:32( 5) 
   Rakvere,Rakv,EST                N40/3      2:01[ 5]   2:41[ 6]   0:48[11]   1:34[ 9]   2:58[ 5]   1:15[ 5]   0:15[13] 
 6.Kairiin Märtson                 00:12.25   2:05( 8)   4:48( 6)   5:30( 5)   6:57( 4)  10:45( 6)  12:12( 6)  12:25( 6) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/16/4   2:05[ 8]   2:43[ 8]   0:42[ 6]   1:27[ 6]   3:48[11]   1:27[ 7]   0:13[ 5] 
 7.Leana Jete Korb                 00:12.50   1:40( 1)   4:09( 1)   4:56( 2)   7:35( 8)  10:57( 7)  12:37( 8)  12:50( 7) 
   Peko,Peko,EST                   N14/16/1   1:40[ 1]   2:29[ 5]   0:47[ 9]   2:39[20]   3:22[ 7]   1:40[16]   0:13[ 2] 
 8.Kadre Maalma                    00:12.50   2:22(14)   5:04( 7)   5:51( 8)   7:30( 7)  11:05( 8)  12:33( 7)  12:50( 8) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/6      2:22[14]   2:42[ 7]   0:47[ 9]   1:39[10]   3:35[ 9]   1:28[10]   0:17[18] 
 9.Greta-Maria Pisarev             00:13.38   2:12(12)   5:11(10)   5:56( 9)   8:04(12)  11:50(10)  13:22( 9)  13:38( 9) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N14/16/3   2:12[12]   2:59[11]   0:45[ 8]   2:08[18]   3:46[10]   1:32[14]   0:15[15] 
10.Hanna Lora Traagel              00:13.45   2:29(15)   5:21(12)   6:11(12)   7:55(10)  11:46( 9)  13:28(10)  13:45(10) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/16/3   2:29[15]   2:52[ 9]   0:50[12]   1:44[12]   3:51[14]   1:42[17]   0:16[17] 
11.Anita Laanejõe                  00:14.14   2:06(10)   5:08( 8)   6:02(10)   7:55( 9)  11:56(11)  13:56(11)  14:14(11) 
   OK Võru,Võru,EST                N14/16/1   2:06[10]   3:02[12]   0:54[15]   1:53[15]   4:01[15]   2:00[21]   0:18[20] 
12.Anete Saar                      00:14.14   2:02( 7)   5:11( 9)   6:04(11)   7:57(11)  12:02(12)  13:57(12)  14:14(12) 
   OK Põlva Kobras I,Kobras,EST    N14/16/1   2:02[ 7]   3:09[13]   0:53[14]   1:53[15]   4:05[16]   1:55[20]   0:17[19] 
13.Aigi Einmaa                     00:14.50   2:08(11)   7:32(17)   8:15(17)   9:47(16)  13:08(14)  14:35(14)  14:50(13) 
   Rakvere,Rakv,EST                N14/16/3   2:08[11]   5:24[20]   0:43[ 7]   1:32[ 7]   3:21[ 6]   1:27[ 7]   0:15[ 9] 
14.Reet Johanson                   00:14.53   2:43(17)   6:13(14)   7:26(15)   9:15(15)  13:04(13)  14:34(13)  14:53(14) 
   OK Põlva Kobras,Kobras,EST      N40/4      2:43[17]   3:30[16]   1:13[23]   1:49[13]   3:49[12]   1:30[11]   0:19[22] 
15.Laura Lään                      00:15.20   1:55( 4)   6:24(15)   6:59(14)   8:31(13)  13:45(15)  15:07(15)  15:20(15) 
   Rakvere,Rakv,EST                N14/16/2   1:55[ 4]   4:29[18]   0:35[ 2]   1:32[ 7]   5:14[20]   1:22[ 6]   0:12[ 1] 
16.Evelyn Himma                    00:16.15   2:14(13)   8:16(18)   9:13(18)  10:33(17)  14:22(16)  15:59(16)  16:15(16) 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/2      2:14[13]   6:02[22]   0:57[16]   1:20[ 3]   3:49[12]   1:37[15]   0:15[10] 
17.Kristina Haug                   00:17.41   2:34(16)   5:46(13)   6:46(13)   8:53(14)  15:40(17)  17:23(17)  17:41(17) 
   OK Võru,Võru,EST                N14/16/4   2:34[16]   3:12[14]   1:00[18]   2:07[17]   6:47[23]   1:43[18]   0:18[21] 
18.Regina Poom                     00:18.03   2:46(18)   8:27(20)   9:39(20)  11:30(18)  16:20(18)  17:47(18)  18:03(18) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N14/16/2   2:46[18]   5:41[21]   1:12[21]   1:51[14]   4:50[19]   1:27[ 7]   0:15[12] 
19.Helen Mast                      00:20.37   6:39(22)   9:35(21)  10:32(21)  14:21(20)  18:52(20)  20:22(19)  20:37(19) 
   Jõhvikas,Jõhvikas,EST           N40/1      6:39[22]   2:56[10]   0:57[16]   3:49[22]   4:31[18]   1:30[11]   0:15[ 8] 
20.Angela Mõttus                   00:20.49   3:20(20)   8:19(19)   9:31(19)  11:55(19)  18:15(19)  20:27(20)  20:49(20) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   N14/16/3   3:20[20]   4:59[19]   1:12[21]   2:24[19]   6:20[22]   2:12[22]   0:21[23] 
21.Epp Käpa                        00:22.53  14:00(23)  15:58(22)  16:36(22)  17:56(21)  21:26(21)  22:38(21)  22:53(21) 
   Peko,Peko,EST                   N40/1     14:00[23]   1:58[ 1]   0:38[ 3]   1:20[ 3]   3:30[ 8]   1:12[ 4]   0:15[ 7] 
22.Helina Saega                    00:29.54   2:58(19)   6:39(16)   7:46(16)  23:31(22)  27:53(22)  29:38(22)  29:54(22) 
   Otepää Spordiklubi,Otepää,EST   N14/16/2   2:58[19]   3:41[17]   1:07[19]  15:45[23]   4:22[17]   1:45[19]   0:16[16] 
23.Kristiin Kalle                  00:32.44   5:03(21)  20:36(23)  21:45(23)  24:43(23)  30:05(23)  32:28(23)  32:44(23) 
   OK Põlva Kobras II,Kobras,EST   N14/16/2   5:03[21]  15:33[23]   1:09[20]   2:58[21]   5:22[21]   2:23[23]   0:15[13] 
   Merike Mets                     Katk              - 
   Rakvere Ok II,Rakv,EST          N40/3             - 
Tarmo Klaar (Tak-Soft)
Relay Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2008-2015, www.tak-soft.com