UUDISED

UUDISED

___________________________________________________________________

Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise lühi- ja tavarajal Hatikul

Põlva lähistel Hatikul peeti Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul ja aastapäeval suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused lühi- ja tavarajal. Hiljutised sulailmad ja sellele järgnenud külmad olid muutnud lumikatte napiks ja rajaolud jäisteks, mis võimaldas paljudes kohtades otselõikeid väljaspool suusaradu.
Korraldajaklubi Põlva Kobras oli rasketele oludele vaatamata ette valmistanud rohkesti põnevust pakkuvad rajad.

Klubi vapraim oli Sander Pritsik, kes võitis M18 vanuseklassis Eesti meistritiitli nii lühi- kui tavarajal. Hõbemedaliga mõlemal distantsil lõpetasid Anett Kari N14 klassis ja Liis- Marii Kaso N16 klassis. Kelly Vidlek saavutas 1. koha tavarajal ja 2. koha lühirajal. Epp paalberg sõitis tavarajal  N21 klassis end pronksmedalile. 3. kohaga naasesid võisltustelt veteranid Raili Rooba (N45) ja Aleksander Pritsik (M55) lühirahjalt. Merike Mets (N45) tavarajalt.

Noorte karikasarja arvestuses võitis M18 klassis karikasarja Sander Pritsik, N14 klassis Anett Kari, N16 klassis Liis- Marii Kaso ja M18 klassis Ragnar Rooba saavutasid karikasarja üldarvetuses  2. koha

Kahekordsed Eesti meistrid on Laura Lään ja Sander Pritsik

19. jaanuaril toimusid Haanjas suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlused sprindis ja sprinditeates. Talvistele loodusmaastikele  oli tehtud  põnevad ja väga tehnilised rajad. Rakvere orienteerumisklubi sportlastest tulid Eesti meistriks Laura Lään (N16) ja Sander Pritsik (M18), hõbemedalile sõitsid Ragnar Rooba (M18), Kuno Rooba (M45), Aleksander Pritsik (M55) ja pronksmedali said Anett Kari (N14), Kelly Vildek (N20) ja Evelyn Himma (N45).

Sprinditeates ei olnud vastast M18-20 klassis Sander Pritsikul ja Ragnar Roobal ja N14- 16 klassis Laura Läänil ja Liis- Marii Kasol. Nemad tulid Eesti meistriks veenva eduga kaasvõisltejate ees. Naiste põhiklassis sõitsid end hõbedale Silvia Luup ja Epp Paalberg. M40 klassis sõitsid samuti hõbedale Avo Siilak ja Kuno Rooba